• Rekrutacja do szkoły

•

Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Bożejowicach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Bożejowicach

na podstawie Zarządzenia Nr 567/24 Wójta Gminy Bolesławiec z dnia 16 stycznia 2024 r.

Terminy przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów na rok szkolny 2024/2025

dla klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Bolesławiec  –          Zarządzenie Nr 567/2024 Wójta Gminy Bolesławiec z dn. 16 stycznia 2024 r.

Lp.

Czynności

Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym

Terminy w postępowaniu uzupełniającym

1

Składanie wniosków o przyjęcie wraz z dokumentami branymi pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

od 05  do 27 lutego 2024 r.

od 08 do 26 maja 2024 r.

2

Weryfikacja wniosków przez komisję rekrutacyjną.

od 29 lutego do 08 marca 2024 r.

od 24 maja do 06 czerwca 2024 r.

3

Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych   i niezakwalifikowanych.

11 marca 2024 r.

10 czerwca 2024 r.

4

Potwierdzenie przez rodziców kandydata woli zapisu kandydata do szkoły, w postaci pisemnego oświadczenia.

od 11 do 25 marca 2024 r.

od 11 do 20 czerwca 2024 r.

5

Podanie przez komisję rekrutacyjną do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nie przyjętych do szkoły.

27 marca 2024 r.

21 czerwca 2024 r.

*W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział kandydaci mieszkający poza obwodem szkoły.

1. Do klasy  pierwszej przyjmowane są na podstawie wniosku wszystkie dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, które w danym roku kalendarzowym kończą 7 lat  i odbyły obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne.

2.  Na wniosek rodziców naukę w klasie pierwszej może rozpocząć dziecko, które  w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat,  jeżeli korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę, albo posiada opinię Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej       o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Dokumenty do pobrania:

Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_I(1).pdf

Potwierdzenie_woli_zapisu.pdf

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ___W_ZESPOLE_SZKOLNO(2).pdf

Kryteria rekrutacji dla dzieci spoza obwodu  Szkoły Podstawowej  w Bożejowicach

W postępowaniu rekrutacyjnym do Szkoły Podstawowej w Bożejowicach na rok szkolny 2024/2025

Obowiązują:

- przepisy prawa oświatowego:

• Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się na podstawie zgłoszenia rodziców dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie.
          • Kandydaci zamieszkali poza obwodem publicznej szkoły podstawowej mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli dana publiczna szkoła podstawowa nadal dysponuje wolnymi miejscami. W postępowaniu rekrutacyjnym są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący, z uwzględnieniem zapewnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka i jego rodziny oraz lokalnych potrzeb społecznych.

- kryteria określone w  Uchwale nr XX/179/17 RADY GMINY BOLESŁAWIEC z dnia 22 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klasy pierwszej dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły podstawowej, dla której organem prowadzącym jest Gmina Bolesławiec tzw. kryteria samorządowe.

Ustala się następujące kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodami szkół:

• kandydat uczęszczał do przedszkola/ oddziału przedszkolnego/ punktu przedszkolnego prowadzonego przez tę samą jednostkę oświatową, do której stara się o przyjęcie,
          • rodzeństwo kandydata realizuje wychowanie przedszkolne/ obowiązek szkolny w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym/ punkcie przedszkolnym/ szkole podstawowej prowadzonej przez tę samą jednostkę oświatową, o przyjęcie do której ubiega się kandydat,
          • na terenie obwodu szkoły zamieszkują krewni dziecka wspierający rodziców, prawnych opiekunów/ rodzica lub opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko w zapewnieniu należytej opieki.

Lp.

Kryteria

Liczba punktów

Dokument potwierdzający

Kryteria samorządowe

brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

1.

Kandydat uczęszczał do przedszkola/ oddziału przedszkolnego/ punktu przedszkolnego prowadzonego przez tę samą jednostkę oświatową, do której stara się o przyjęcie.

2 pkt.

2.

Rodzeństwo kandydata realizuje wychowanie przedszkolne/ obowiązek szkolny w przedszkolu/ oddziale przedszkolnym/ punkcie przedszkolnym/ szkole podstawowej prowadzonej przez tę samą jednostkę oświatową, o przyjęcie do której ubiega się kandydat,

2 pkt.

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego

3.

Na terenie obwodu szkoły zamieszkują krewni dziecka wspierający rodziców, prawnych opiekunów/ rodzica lub opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko w zapewnieniu należytej opieki.

1 pkt.

Oświadczenie rodzica/opiekuna prawnego

Dokumenty, które rodzice/prawni opiekunowie dołączają do wniosku:

1. Dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów samorządowych określonych w  Uchwale nr XX/179/17 RADY GMINY BOLESŁAWIEC z dnia 22 marca 2017 r.

1. Oświadczenie dotyczące zamieszkania krewnych dziecka wspierających rodziców  na terenie obwodu szkoły.

Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.