• Przedmiotowe zasady oceniana z historii dla klas IV - VIII

        • Przedmiotowe zasady oceniania są zgodne z wewnątrzszkolnymi zasadami oceniania zawartymi w Statucie Szkoły Podstawowej w Bożejowicach oraz z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. r. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych.

           

           I Cele przedmiotowych  zasad oceniania.

           

          1.Informowanie ucznia o poziomie jego osiągnięć edukacyjnych i rozwoju umiejętności.

          2.Motywowanie ucznia do pracy nad rozwojem własnych zainteresowań humanistycznych.

          3.Wspieranie ucznia w dążeniu do sukcesu.

          4.Dawanie uczniowi poczucia bezpieczeństwa przez jasno określone kryteria wymagań i kryteria oceniania.

          5.Ocena ma dostarczyć rodzicom i nauczycielom rzetelnej informacji o specjalnych uzdolnieniach, postępach i trudnościach w nauce. 6.Umożliwienie nauczycielom doskonalenia (ewaluacji) ich pracy (metod i warsztatu) dydaktyczno-wychowawczej.

           

          II Cele edukacyjne

           

          1. Zainteresowanie uczniów przeszłością.

          2. Dostarczenie wiedzy, która umożliwi ukształtowanie poprawnych wyobrażeń o życiu w przeszłości, zrozumienie natury ludzkiej i motywów postępowania minionych pokoleń.

          3. Pomoc w zrozumieniu złożoności współczesnego świata i odnalezieniu w nim własnego miejsca.

          4. Rozwijanie poczucia przynależności do rodziny, społeczności lokalnej, grupy etnicznej, religijnej, narodu, państwa, społeczności europejskiej i światowej.

          5. Umożliwienie uczniom zrozumienie innych ludzi i społeczeństw; kształtowanie szacunku i przywiązania do własnego państwa i rodzimej kultury, zarazem szacunku i tolerancji dla innych państw i kultur.

          6. Dostarczenie wzorców osobowych z przeszłości, wprowadzenie uczniów w świat wartości ogólnoludzkich sprzyjających wychowaniu prawego człowieka, aktywnego i świadomego swych praw i obowiązków obywatela.

           

          III Tryb oceniania, procedury, skala ocen

           

          1.Wymagania edukacyjne wynikające z realizowanego programu nauczania w danej klasie są prezentowane na początku każdego roku szkolnego.

          2.Wymagania edukacyjne formułowane są w oparciu o podstawę programową oraz program Klasy IV - VIII – Nowa Era „Wczoraj i dziś”

          3.PZO ma na celu wspieranie rozwoju intelektualnego i osobowościowego ucznia.

          4.W PZO zakłada się, że każdy uczeń, na miarę swoich możliwości intelektualnych i charakterologicznych, robi wszystko, by osiągnąć sukces szkolny.

          5.Ocena ma dostarczyć uczniom, rodzicom i nauczycielom rzetelnej informacji o specjalnych uzdolnieniach, postępach i trudnościach w nauce.

          6.Każda ocena jest opatrzona ustnym bądź pisemnym komentarzem nauczyciela.

          7.Zawartością komentarza są wskazówki dla ucznia, w jaki sposób może on podnieść swoje osiągnięcia edukacyjne.

          8.Formy i zasady sprawdzania wiadomości i umiejętności uczniów:

          •Prace pisemne: zadnie klasowe (45 – min., waga oceny 2) ze zrealizowanego działu programowego po uprzednim powtórzeniu, zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem. Minimalna liczba prac klasowych o zróżnicowanej formie to dwa lub trzy w semestrze;

          sprawdziany (30 – 45 min., waga oceny 2) obejmujące ostatnie tematy zajęć lub wiadomości i umiejętności będące fragmentem określonej całości; kartkówki (10 – 15 min., waga oceny 1) nie muszą być zapowiadane, obejmują wiadomości z trzech ostatnich tematów.

          •Praca ucznia na lekcji: odpowiedź ustna z trzech ostatnich lekcji; aktywność podczas zajęć (częste zgłaszanie się, udzielanie poprawnych odpowiedzi, praca w grupach, wykonywanie dodatkowych poleceń) nagradzane jest ,,plusami”, 5 plusów to ocena bardzo dobra; praca w grupach- waga oceny 1

          •Samodzielna praca domowa ucznia: pisemna w zeszycie, pisemna w zeszycie ćwiczeń, wykonanie pomocy dydaktycznych, praca projektowa. W sytuacji, gdy nauczyciel potwierdzi, iż praca domowa jest niesamodzielna, np. przepisana z Internetu, uczeń otrzymuje ocenę niedostateczny- waga oceny 1

          •Udział ucznia w konkursach i olimpiadach przedmiotowych- waga oceny 2

          9.Stosuje się sześciostopniową skalę oceniania.

          10.Oceny klasyfikacyjne śródroczne i roczne wystawia się wg następującej skali:

          Celujący- 6

          bardzo dobry- 5

          dobry- 4

          dostateczny -3

          dopuszczający- 2

          niedostateczny- 1

          Oceny klasyfikacyjne ustala się według poniższych zasad:

          Powyżej 5,6- ocena celująca

          4,61-5,5- ocena bardzo dobra

          3,61-4,6- ocena dobra

          2,61-3,6- ocena dostateczna

          1,71-2,6- ocena dopuszczająca

          0,00- 1,7- ocena niedostateczna

          11.Cząstkowe oceny bieżące wystawia się wg. następującej skali: celujący 6- cel.;

          bardzo dobry 5- bdb.;

          dobry 4- db.;

          dostateczny 3- dst.;

          dopuszczający 2- dp.;

          niedostateczny 1- ndst.

          12.Przy ocenie prac pisemnych ucznia stosuje się skalę procentową za liczbę uzyskanych punktów:

          100% - 96% - celujący

           95% - 90% - bardzo dobry

          89% - 70% - dobry

          69% - 50% - dostateczny

          49% - 30% - dopuszczający

          29% - 0% - niedostateczny

          13.W ocenianiu bieżącym dopuszcza się, oprócz skali ocen jak w ust. 11, stosowanie przy ocenach plusów (+) i minusów (-). Pięć ,,minusów” za brak aktywność na lekcji skutkuje oceną niedostateczną, pięć ,,plusów” oceną bardzo dobrą.

          14.Oceny są jawne, obiektywne, umotywowane i systematyczne.

          15.Prace klasowe są obowiązkowe. Jeżeli z przyczyn losowych uczeń nie może pisać z całą klasą, to powinien uczynić to w terminie dwutygodniowym od powrotu do szkoły, po uprzednim zapoznaniu się z wymaganiami.

          16.Zapowiedziane prace pisemne nie powinny być przekładane bez szczególnie ważnych powodów.

          17.Ocenioną pracę pisemną uczeń otrzymuje nie później niż czternaście dni od jej napisania, w sytuacjach losowych dopuszcza się przeniesienie terminu zwrotu prac o czas nieobecności nauczyciela.

          18.Pisemne prace domowe – zadania z zeszytu ćwiczeń, z podręcznika lub inne zadane przez nauczyciela uczeń obowiązany jest wykonać na kolejną lekcję. Jej brak uczeń może zgłosić bez konsekwencji: 1 raz w semestrze przy 1 godzinie tygodniowo, 2 razy w semestrze przy 2 dwóch godzinach tygodniowo, kolejne nieprzygotowanie skutkuje oceną niedostateczny. Częściowy brak pracy domowej zaznaczany jest ,,minusem”. Trzy ,,minusy” skutkują oceną niedostateczną. Brak zeszytu przedmiotowego lub zeszytu ćwiczeń jest równoznaczny z brakiem pracy domowej. Nieprzygotowanie do lekcji bez żadnych sankcji nie dotyczy : zapowiedzianych sprawdzianów, prac klasowych;  prac domowych, które zostały zadane z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem, np. prac projektowych.

          19.Pisemne prace domowe uczniowie powinni napisać czytelnie i estetycznie. Prace nieczytelne nie będą sprawdzane.

          20. Zeszyt przedmiotowy powinien być prowadzony systematycznie i starannie.

          21.Uczeń nie ponosi żadnych konsekwencji, jeśli zgłosi brak przygotowania, które nastąpiło z ważnych przyczyn, potwierdzonych pisemnie przez rodzica/prawnego opiekuna.

           22. Uczeń winien każde nieprzygotowanie zgłosić przed lekcją, gdy uczeń nie zgłosi braku pracy domowej, nie może wykorzystać nieprzygotowania bądź minusa, otrzymuje ocenę niedostateczną.

           23.Brak przygotowania do lekcji zaznaczane jest minusem (-). Trzy minusy równają się ocenie niedostatecznej, przy czym nie jest to ocena wiedzy czy umiejętności, lecz jedynie informacja o pilności ucznia.

          24.Nauczyciel ma prawo podwyższyć ocenę semestralną lub roczną o jeden stopień uczniowi, który był aktywny podczas lekcji, inicjował przedsięwzięcia innowacyjne: wystawa, projekt naukowy, prezentacja multimedialna, z sukcesami brał udział w konkursach poszerzających wiedzę ujętą programem.

          25. Uczeń pracuje systematycznie przez cały rok szkolny.

           

          IV Poprawianie ocen.

           

          1.Uczeń ma prawo do poprawy pracy klasowej.

          2.Nie ocenia się ucznia po dłuższej, usprawiedliwionej nieobecności w szkole (powyżej 1 tygodnia) oraz ucznia znajdującego się w trudnej sytuacji losowej. Uczeń taki ma prawo do ustalenia indywidualnego harmonogramu zaliczeń prac.

           3.Przy ocenie końcoworocznej uwzględniamy ocenę za pierwszy semestr.

          4.Nie ma możliwości poprawiania ocen semestralnych na tydzień przed klasyfikacją.

           

          V Informacje o postępach w nauce

           

          1.Oceny są jawne zarówno dla ucznia, jak i jego rodziców. Mają oni prawo do bieżącej informacji o ocenach cząstkowych, wynikach i ocenach wszelkich prac pisemnych, sprawdzianów wiadomości oraz wglądu do dokumentacji związanej z obserwacją i ocenianiem ucznia.

          2.Na prośbę ucznia lub jego rodziców nauczyciel ustalający ocenę powinien ją uzasadnić.

          3.Na prośbę ucznia lub jego rodziców sprawdzone i ocenione pisemne prace kontrolne oraz inna dokumentacja dotycząca oceniania ucznia są udostępniane uczniowi lub jego rodzicom.

          4.Sprawdzone i ocenione pisemne prace kontrolne uczeń otrzymuje do wglądu podczas danych zajęć edukacyjnych, a rodzice mają do tego prawo w czasie zebrań klasowych, kontaktów indywidualnych w Szkole z nauczycielami poszczególnych zajęć edukacyjnych.

           

          VI Wymagania programowe

           

          Oczekiwane osiągnięcia uczniów kl. IV,V, VI, VII, VIII będą oceniane w zakresie trzech obszarów:

           I. Chronologia historyczna.

          1. Odróżnianie przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

          2. Posługiwanie się podstawowymi określeniami czasu historycznego: epoka, okres p.n.e., okres n.e., tysiąclecie, wiek, rok.

          3. Obliczanie upływu czasu między wydarzeniami historycznymi.

          4. Umieszczanie procesów, zjawisk i faktów historycznych w czasie oraz porządkowanie ich i ustalanie związków przyczynowo skutkowych.

           5. Dostrzeganie zmiany w życiu politycznym i społecznym oraz ciągłości w rozwoju kulturowym.

           II. Analiza i interpretacja historyczna.

          1. Krytyczne analizowanie informacji uzyskanych z różnych źródeł (w tym kartograficznych), próba wyciągania z nich wniosków.

           2. Lokalizacja w przestrzeni procesów, zjawisk i faktów historycznych przy wykorzystaniu map i planów różnych skalach.

          3. Rozróżnianie w narracji historycznej warstwy informacyjnej, wyjaśniającej i oceniającej.

           4. Objaśnianie związków przyczynowo skutkowych, analizowanie zjawisk i procesów historycznych.

          5. Dostrzeganie potrzeby poznawania przeszłości dla rozumienia procesów zachodzących we współczesności.

          III. Tworzenie narracji historycznej.

          1. Konstruowanie ciągów narracyjnych przy wykorzystaniu zdobytych informacji źródłowych.

          2. Posługiwanie się pojęciami historycznymi i wyjaśnianie ich znaczenia. 3. Przedstawianie argumentów uzasadniających własne stanowisko w odniesieniu do procesów i postaci historycznych.

          4. Tworzenie krótkich i długich wypowiedzi: planu, notatki, rozprawki, prezentacji.

           

          VII Kryteria oceniania osiągnięć uczniów

           

          Aby uzyskać ocenę:

          dopuszczającą– uczeń powinien wykazać się znajomością elementarnej wiedzy, wyjaśniać z pomocą nauczyciela znaczenie podstawowych terminów historycznych, dokonywać opisów przeszłości i porównywać ją z teraźniejszością na podstawie materiałów ilustracyjnych;

          dostateczną– uczeń powinien posiadać podstawową wiedzę faktograficzną, czytać teksty ze zrozumieniem, dostrzegać związki teraźniejszości z przeszłością, opanować najprostsze umiejętności przedmiotowe, takie jak: dokonywanie oceny zdarzenia, opis, porównanie, określanie, w którym wieku doszło do danego zdarzenia, porządkowanie wydarzeń w kolejności chronologicznej, odczytywanie daty wydarzenia z osi czasu;

          dobrą– uczeń powinien opanować wiedzę faktograficzną na poziomie ponadpodstawowym, wykazywać się aktywnością na lekcjach, wyrażać własną opinię, dostrzegać ciągłość rozwoju kulturalnego i cywilizacyjnego, integrować wiedzę uzyskaną z rożnych źródeł, samodzielnie poszukiwać informacji o swoim regionie i rodzinnej miejscowości, umiejętnie posługiwać się mapą, odczytywać wiadomości z wykresów i tabel;

          bardzo dobrą– uczeń musi wykazać się nie tylko dużą wiedzą, lecz także zrozumieniem procesów historycznych; powinien również samodzielnie wyciągać wnioski, ujmować treści historyczne w związki przyczynowo-skutkowe, krytycznie odnosić się do wydarzeń z przeszłości oraz porównywać epoki i okresy;

          • celującą– uczeń wykazuje się rozległą wiedzę historyczną, świadczącą o uzdolnieniach humanistycznych, ponadto wykazuje szczególne zainteresowanie przedmiotem. Osiąga sukcesy w konkursach szkolnych i pozaszkolnych (np. w olimpiadach historycznych). Bierze czynny udział w życiu szkoły, wykazuje się aktywną i prospołeczną postawą, np. pomagając słabszym koleżankom i kolegom w nauce.

           

           

          VIII Sposoby dostosowania wymagań edukacyjnych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych wraz z kryteriami oceniania.

           

          1. Uczniowie posiadający opinię poradni psychologiczno- pedagogicznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się oraz uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego są oceniani z uwzględnieniem zaleceń poradni.

          2. Nauczyciel dostosowuje wymagania edukacyjne do indywidualnych potrzeb  psychofizycznych i edukacyjnych ucznia posiadającego opinie poradni psychologiczno-pedagogicznej o specyficznych trudnościach w uczeniu się.

           

          3. W stosunku wszystkich uczniów posiadających dysfunkcję zastosowane zostaną zasady wzmacniania poczucia własnej wartości, bezpieczeństwa, motywowania do pracy i doceniania małych sukcesów. Dostosowanie wymagań będzie dotyczyło formy sprawdzania wiedzy,                  a nie treści. Wymagania merytoryczne, co do oceny pracy pisemnej powinny być ogólne, takie same, jak dla innych uczniów, natomiast sprawdzenie pracy może być niekonwencjonalne.

          Dostosowanie wymagań w zakresie formy:

           -Krótkie i proste polecenia, czytanie polecenia zadania na głos, objaśnianie dłuższych poleceń.

          -Inne rodzaje dysfunkcji –ocenianie zgodnie ze wskazaniami poradni psychologiczno- pedagogicznej.

           

          IX Formy aktywności podlegające ocenianiu

           

          Na lekcjach historii oceniane będą:

          • czytanie mapy i korzystanie z atlasu,

          • czytanie ze zrozumieniem (tekstu z podręcznika),

          • analiza prostego tekstu źródłowego,

          • posługiwanie się podstawowymi pojęciami z zakresu chronologii, obliczanie czasu wydarzeń, długości ich trwania, umieszczenie ich na taśmie czasu,

          • umiejętność łączenia faktów, myślenia przyczynowo – skutkowego, porównania epok, ustrojów politycznych, społecznych i gospodarczych na przestrzeni dziejów,

          • wykorzystanie ilustracji, filmu, nagrania audio jako źródła informacji (dokonanie opisu w formie ustnej lub pisemnej),

          • umiejętność narysowania drzewa genealogicznego,

          • wypowiedzi ustne,

          • wypowiedzi pisemne (zadania domowe, wypracowania na tematy historyczne),

          • sprawdziany pisemne (testy, sprawdziany, kartkówki),

          • zaangażowanie i wkład pracy ucznia,

          • udział w konkursach historycznych,

          • konstruowanie prostych zagadek historycznych (krzyżówek, rebusów, szarad),

          • praca w grupie rówieśniczej,

          • prowadzenie zeszytu przedmiotowego i zeszytu ćwiczeń.

          • niewerbalne wytwory pracy: album, słownik, mapa, plakat, przekład intersemiotyczny, słuchowisko.

           

           X Zasady zaliczania obowiązkowych form aktywności w przypadku usprawiedliwionych nieobecności ucznia

           

          1.Uczeń zobowiązany jest do uzupełnienia braków wynikających z nieobecności w ciągu: 2 dni - przy nieobecności od 1 do 3 dni; 1 tygodnia - przy nieobecności od 4 do 7 dni; po uzgodnieniu z nauczycielem – powyżej 7 dni.

          2.W trakcie pierwszej lekcji zajęć edukacyjnych, które uczeń opuścił z przyczyn usprawiedliwionych, a nieobecność była krótsza niż tydzień, uczeń jest zwolniony z odrobienia pracy domowej i sprawdzania wiadomości tylko w zakresie uzasadnionym trudnościami ze zrozumieniem nowego materiału – wprowadzonego w trakcie tej nieobecności.

           3.Nie wystawia się ocen, nie przeprowadza się pisemnych prac kontrolnych, sprawdzianów bezpośrednio po całodziennej (do godz. 18) lub kilkudniowej wycieczce szkolnej lub innej imprezie organizowanej przez szkołę ( m.in. dyskoteka), zawodach sportowych co najmniej szczebla powiatowego.

           

           

          XI Narzędzia pomiaru osiągnięć uczniów

           

          1.Przewiduje się w każdej klasie następujące prace klasowe i sprawdziany:

           • zadnie klasowe (45 min.) ze zrealizowanego działu programowego po uprzednim powtórzeniu, zapowiedziane z tygodniowym wyprzedzeniem. Minimalna liczba prac klasowych - dwa w semestrze;

          • sprawdziany (30 – 45 min.) obejmujące ostatnie tematy zajęć lub wiadomości i umiejętności będące fragmentem określonej całości; • sprawdziany diagnozujące na zakończenie nauki w danej klasie.

          2.Kartkówki (na bieżąco).

          3.Odpowiedzi ustne (na bieżąco).

          4.Prace domowe (na bieżąco).

          5.Przygotowanie do lekcji (na bieżąco).

          6.Praca w grupach.

          7.Aktywność (na bieżąco).

          8.Udział w konkursach (wg kalendarza konkursów).

          9.Oceniane będą również zadania praktyczne, prace projektowe, proces działania lub jego produkt w zależności od uwarunkowań procesu uczenia (na bieżąco).

           

          XII Kryteria oceny wypowiedzi ustnych i pisemnych

           

          1. Wypowiedzi pisemne diagnoza, sprawdzian / test, kartkówka, zadanie domowe, praca długoterminowa, ćwiczenia

           

          Uczeń:

          • przedstawia przebieg wydarzeń w chronologicznym układzie,

          • odtwarza i porządkuje wydarzenia,

          • rozpoznaje i wyraża relacje czasowo – przestrzenne,

          • dostrzega wydarzenia w kontekście przyczynowo – skutkowym,

          • wskazuje podobieństwa i różnice: wydarzeń, przemian, zjawisk,

          • buduje wypowiedź bogatą w realia historyczne, używa poprawnie pojęć historycznych,

          • odróżnia: opinię od faktów historycznych; fikcję literacką od prawdy historycznej,

          • odróżnia informacje istotne od mniej ważnych, • dostrzega znaczenie dosłowne i przenośne,

          • wyjaśnia znaczenie pojęć, wyrażeń na podstawie ich kontekstu,

          • używa odpowiednich argumentów, zajmuje stanowisko, ocenia fakty,

          • zauważa problem i potrafi go zdefiniować, znaleźć sposób rozwiązania i przedstawić tok swojego myślenia,

          • integruje wiedzę z różnych dziedzin, źródeł,

          • samodzielnie charakteryzuje określone elementy wiedzy – wydarzenia, postacie historyczne,

          • odwołuje się do fragmentów tekstu celem budowania własnego komentarza,

          • uzasadnia własne zdanie przez odwołanie się do tekstu i posiadanej wiedzy,

          • korzysta z objaśnień pojęć, wyrażeń, symboli, skrótów,

          • świadomie wyszukuje i przedstawia określone treści, odczytuje i korzysta z ilustracji, map, linii chronologicznej, tabeli i innych środków,

          • wybiera treści, które są mu potrzebne w pracy,

          • aktywnie słucha i wykonuje własne notatki.

           

          1. Wypowiedzi ustne odpowiedź ustna, prezentacja, aktywność na lekcji

           

          Uczeń:

          • wypowiada się poprawnie stosując terminy historyczne,

          • przedstawia przebieg wydarzeń w chronologicznym układzie,

          • stosuje słownictwo określające następstwo w czasie,• buduje wypowiedź bogatą w realia historyczne,

          • wypowiada się poprawnie na temat wydarzeń, postaci, faktów,

          • używa odpowiednich argumentów, zajmuje stanowisko, ocenia fakty historyczne,

          • wyraża własny punkt widzenia w przekonywujący sposób,

          • świadomie korzysta ze źródeł informacji, wiedzy o otaczającym go świecie,

          • analizuje i ocenia wypowiedź przez zadawanie pytań,

          • uczestniczy w rozmowie, dyskusji, szanuje opinie innych.

           

          1. Wyszukiwanie i korzystanie z informacji.

           

          Źródła informacji: podręcznik, encyklopedia, słowniki, albumy, wydawnictwa multimedialne, środki masowego przekazu, tabele, ilustracje, mapy, schematy, linie chronologiczne, i inne

           

          Uczeń:

          • potrafi wyszukać informacje i wybrać najistotniejsze zagadnienia,

          • korzysta ze źródeł informacji kierując się wskazanymi kryteriami,

          • zdobyte informacje stosuje do rozwiązania problemów,

          • stosuje wiadomości w działaniach typowych i nietypowych: porównuje, rozwiązuje, analizuje, ocenia, udowadnia, wartościuje, oblicza, integruje wiedzę z różnych przedmiotów, źródeł,

          • próbuje / potrafi dokonywać oceny wiarygodności źródła informacji.

           

          1. Kryteria oceny pracy w grupie:

          • zaangażowanie w pracę grupy

          • realizacja wyznaczonego zadania

          • pełnione funkcje i role

          • rozumienie osobistej sytuacji w grupie

          • umiejętności pracy w grupie

          • umiejętność wyszukiwania informacji i dokonywanie ich selekcji,

          • wykorzystanie różnorodnych pomocy.

           

          1. Zadania domowe:

          • wkład pracy, oryginalność, staranność, samodzielność, systematyczność.

          Dodatkowe prace pisemne, prace grupowe :

          • właściwe wykorzystanie materiału historycznego do argumentacji.

          • wzbogacenie pracy o fragmenty źródeł historycznych.

          • właściwe stosowanie pojęć historycznych, dat.

          • wzbogacenie pracy o własne przemyślenia, sądy, wnioski, poglądy.

          • poprawność językowa; właściwy dobór słownictwa do wyrażanej treści.

          • poprawność ortograficzna.

          • zaznaczenie związków przyczynowo skutkowych.

           

          1. Prowadzenie zeszytu przedmiotowego oraz zeszytu ćwiczeń (dotyczy klas , gdzie zostały zakupione ,,Zeszyty ćwiczeń”):

          • Każdy zeszyt oraz zeszyt ćwiczeń sprawdzany jest pod kątem kompletności notatek, ich poprawności merytorycznej (wybrane zadania), estetyki oraz poprawności ortograficznej.

          • Uczeń ma obowiązek uzupełniania notatek w zeszycie, skoroszycie za czas swojej nieobecności w szkole.

          • W uzasadnionych wypadkach nauczyciel ma prawo zwolnić go z tego obowiązku lub podkreślić, które partie notatek mogą być pominięte.

          • Ocena za prowadzenie zeszytu oraz zeszytu ćwiczeń wystawiana jest przynajmniej raz w roku i przy jej wystawianiu brane są pod uwagę następujące elementy: kompletność notatek, estetyka i poprawność ortograficzna.

           

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach
      • 757897712 numery wewnętrzne: 20 - Sekretariat 21 - Dyrektor szkoły 25 - Przedszkole - grupa I 23 - Przedszkole - grupa II
      • Bożejowice 1 59-700 Bolesławiec ePUAP ZSPBozejowice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych