• Zasady oceniania

• Zasady oceniania z informatyki

1. Każdy uczeń jest oceniany zgodnie z zasadami sprawiedliwości.
          2. Formy oceniania na lekcjach informatyki: testy i sprawdziany (waga 3), ćwiczenia praktyczne (waga 3), konkursy (waga 3), kartkówki (waga 2), odpowiedzi ustne (waga 2), aktywność (waga 1), przygotowanie do zajęć (waga 1), zadania dodatkowe: projekty, gazetki i inne (waga 1), przestrzeganie regulaminu pracowni komputerowej (waga 1).
          3. Wykonywanie ćwiczeń praktycznych na zaliczenie jest obowiązkowe. Uczeń nieobecny w dniu zaliczenia ćwiczenia przez resztę uczniów ma obowiązek wykonać je w terminie 2 tygodni (po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem). Każde ćwiczenie można poprawiać. Poprawa musi nastąpić w terminie 2 tygodni od wykonania ćwiczenia, po wcześniejszym uzgodnieniu z nauczycielem. Uczeń może poprawiać dane ćwiczenie tylko 1 raz. Obie uzyskane oceny są wpisywane do dziennika.
            Uczeń, który z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności nie wykonywał ćwiczenia na lekcji, traci prawo do poprawy.
          4. Uczeń na każdą lekcję ma obowiązek być przygotowanym z trzech ostatnich tematów.
          5. Kartkówki nie muszą być zapowiadane i nie mogą być poprawiane!
          6. Zatrzymanie przez ucznia pracy pisemnej (nieoddanie) jest równoznaczne z otrzymaniem za daną pracę oceny niedostatecznej.
          7. W przypadku stwierdzenia niesamodzielnej pracy podczas pisania kartkówki, uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną.
          8. W czasie lekcji na podstawie obserwacji nauczyciela uczeń może otrzymać „+” za aktywny udział w zajęciach. Po uzbieraniu trzech „+” uczeń uzyskuje ocenę bardzo dobrą za aktywność. W przypadku nieuzyskania odpowiedniej ilości „+” w I semestrze są one przenoszone na II semestr.
          9. Za świadome łamanie regulaminu pracowni komputerowej uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną!
          10. W ciągu semestru uczeń ma prawo 2 razy zgłosić nieprzygotowanie do lekcji. Przez nieprzygotowanie rozumie się nieznajomość zagadnień z trzech ostatnich tematów lub nieodrobienie zadania domowego. Nieprzygotowanie należy zgłosić nauczycielowi przed rozpoczęciem lekcji. Nieprzygotowanie nie jest skuteczne przed pracą zaliczeniową oraz zapowiedzianą kartkówką!
          11. W ciągu semestru uczeń ma prawo 3 razy zgłosić brak przyborów przedmiotowych (podręcznika lub zeszytu). Brak należy zgłosić nauczycielowi przed rozpoczęciem lekcji. Po wykorzystaniu limitu braków za każdy kolejny uczeń otrzymuje ocenę niedostateczną.
          12. Na koniec semestru uczeń otrzymuje ocenę, jaką wypracował przez cały okres nauki. Nie przewiduje się dodatkowych zaliczeń!
          13. Ocena roczna ustalana jest z uwzględnieniem oceny uzyskanej przez ucznia na koniec I semestru.