• Cykliczne wyjazdy na przedstawienia teatralne

•           21 lutego 2024r. dzieci z klas 1-3 miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Kopciuszek” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa w kinie „Forum” w Bolesławcu.

Jak zawsze inscenizacja i przekaz był bardzo ciekawy. Uczniowie mogli podziwiać wspaniałą grę aktorów, dekoracje i niesamowite efekty świetlne. Razem z aktorami wykonywali też piosenki. Na koniec przedstawienie nagrodzili gromkimi brawami.

• Koncert muzyczny „ Z zakamarków orkiestry symfonicznej- harfa i tuba”

• Powoli zmienia się otaczająca nas aura, chociaż to dopiero luty, po śniegu nie ma nawet śladu. Z przemarzniętej ziemi wychodzą pierwsze przebiśniegi, śnieżyce czy pierwiosnki. Wszystko pomału zaczyna budzić się do życia, a nas dzisiaj pobudził do aktywności muzyczny koncert. Poznaliśmy brzmienie zupełnie różnych instrumentów: nostalgicznej harfy i znanej wszystkim z orkiestr dętych – tuby. Wiemy już, że tuba to dziewięciometrowy instrument blaszany, a na harfie gra się  ośmioma palcami. W świat wróżek i baśni wprowadziło na glissando czyli płynne przejście z jednego do drugiego dźwięku, wykorzystujące możliwości danego instrumentu. Wszystkich zachwyciło wykonanie utworu „Hallelujah” w aranżacji na poznane dzisiaj instrumenty. Dziękujemy, gdyż  świetnie się bawiliśmy!!!!

Anna Lelko

• Karnawałowe szaleństwo

• 13 lutego  uczniowie klas 4-7 naszej szkoły wzięli udział w karnawale. Data dość szczególna, bo udało się połączyć dyskotekę z klimatem nadchodzących walentynek.  W muzycznym rytmie nasi uczniowie tańczyli , brali udział w zabawie „ uciekające krzesło”, a także zmagali się w tańcu parami z balonem między głowami. Wytrwałości w szaleństwach nie brakowało, mimo to poczęstunek, czyli pyszna mufinka i sok, wzmocnił energię roztańczonej młodzieży.

Komisja , w której skład weszły panie:  Anna Rudzik, Magdalena Zawada i Anna Kaluzka, wyłonila trzy najciekawiej i najlepiej bawiące się osoby. Voucher do Empiku o wartości 70 zł ufundoany przez Radę Rodziców otrzymały: Anna Wójcik, Jagoda Rowińska i Oliwia Bochnia.

Na tym nie koniec wyróżnień. Samorząd Szkolny docenił i nagrodził czekoladą ciekawe stroje aktywnie bawiących się uczniów, a także czekoladowym lizakiem podziękował za pomoc w przygotowniu dekoacji: Kindze Zwolennik, Emilii Bryłkowskiej i Elenie Siedlekiej, a za dobór muzyki lizaka otrzymali : Karol Różnicki i Wojtek Jułga.

Podsumowując: zabawa była udana, ale chcielibyśmy, aby w przyszłym roku było nas na niej zdecydowanie więcej.

Anna Kaluzka

• Międzynarodowy Dzień Pizzy

•        Pizza to jedno z najpopularniejszych dań na świecie. Lubią ją zarówno dorośli jak i dzieci. Dnia 9 lutego w klasie III obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia szkolna kuchnia zamieniła się we włoską pizzerię. Dzieci bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do pieca aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się

z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest

o wiele smaczniejsza i zdrowsza. Zapach pizzy unosił się po całej szkole i nie sposób było jej się oprzeć. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.

• Bal karnawałowy klas 1-3

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. We wtorek 06 lutego od godziny 9.00 do 12.00, w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Wcześniej uczniowie przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji. Zjawiskowy wygląd sali wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się znakomicie. Na zakończenie dzieci miały czas na poczęstunek, który przygotowała rada rodziców. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Uczestnicy balu wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Czas zabawy szybko minął i zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swych domów.

• Rekrutacja

• ​​​​Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Bożejowicach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji do Przedszkola Publicznego w Bożejowicach i pierwszej klasy Szkoły Podstawowej  w Bożejowicach na podstawie Zarządzenia Nr 566/2024 i Nr 567/2024 Wójta Gminy Bolesławiec  z dnia 16 stycznia 2024 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i dokumenty do pobrania: