Wesołych Świąt
Świąteczna magia w ZSP w Bożejowicach
„MałyJezus rodzi się
Gwiazdy blask rozprasza mrok
Mały Jezus rodzi się
Razem powitajmy go”
(„W grudniowy dzień” Kalina Rakosz)
Miesiąc grudzień to czas wyjątkowy, pełen magii i oczekiwania naŚwięta Bożego Narodzenia. Nasza szkolna społeczność miała przyjemnośćuczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, które jeszcze bardziej umiliło nam tenokres. Mowa o tradycyjnych Jasełkach, przygotowanych przez uczniów klas I-III,które odbyły się w sali gimnastycznej ZSP w Bożejowicach.
Tegoroczne przedstawienie było niezwykle wzruszające. Maliartyści, z pasją i zaangażowaniem, opowiedzieli historię narodzin Jezusa zperspektywy mamy, która pragnęła wyjaśnić swojej córce, dlaczego tak ważnewydarzenie miało miejsce w ubogiej stajence. Przepiękne śpiewy, tańce irecytacje przeniosły nas w magiczny świat Bożego Narodzenia, wypełniając całąszkołę świąteczną atmosferą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się dopowstania tego wspaniałego przedstawienia: uczniom, którzy z zaangażowaniemprzygotowywali swoje role, nauczycielom – Lidii Dąbal, Monice Drozd, NataliiPolilejko i Dagmarze Szczepańskiej – za wspaniałą oprawę artystyczną, księdzuGrzegorzowi Sowie za duchowe wsparcie oraz Zygmuntowi Kuczyńskiemu, KatarzynieKopania i Mateuszowi Mikołajewiczowi, za pomoc przy scenografii.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy całej społecznościszkolnej, pracownikom obsługi, przyjaciołom i absolwentom ciepłych i spokojnychświąt, spędzonych w gronie najbliższych. Niech ten magiczny czas przyniesiewiele radości i spełnienia marzeń.
Lidia Dąbal, Mateusz Mikołajewicz
53
Rywalizacja przy stołach
W poniedziałek 16 grudnia 2024 r. w sali gimnastycznej w naszej szkole rozegrane zostały szkolne zawody w Drużynowym Tenisie Stołowym. W turnieju wystąpiły chłopięce reprezentacje dwóch gminnych szkół podstawowych z Bożejowic oraz Kraśnika Dolnego.
W turnieju klas VII-VIII bezkonkurencyjny okazał się zespół uczniów naszej szkoły- Aleks Nikodem, Karol Różnicki i Fabian Babiasz.
Zwycięski zespół będzie reprezentował naszą gminę w rozgrywkach powiatowych, które zostaną rozegrane tuż po zakończeniu przerwy świąteczno – noworocznej.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Magdalena Zawada - Torba
Nasza Ola podbija baseny całej Polski.
Młoda, utalentowana pływaczka, Aleksandra Różnicka, kolejny raz potwierdziła swój wyjątkowy talent podczas Zimowych Mistrzostw Polski 13-latków w Łodzi. Startując w gronie 88 najlepszych pływaków w kraju, Ola pokazała niezwykłą formę i waleczność, kwalifikując się do finałów na wszystkich dystansach, na których startowała.
Cztery finały i znakomite wyniki
Podczas trzech dni zmagań Aleksandra Różnicka aż czterokrotnie stanęła na starcie finałów, rywalizując z najlepszą dziesiątką w Polsce. Jej wysiłek został nagrodzony znakomitymi wynikami:
• 5 miejsce na 50 m stylem dowolnym: Ola poprawiła swój rekord życiowy na tym dystansie.
• 5 miejsce na 100 m stylem dowolnym: W finale z czasem 1:00.38 potwierdziła swoją wysoką formę.
• 6 miejsce na 200 m stylem dowolnym: Kolejny znakomity wynik, świadczący o wytrzymałości i szybkości młodej pływaczki.
• 9 miejsce na 400 m stylem dowolnym: Choć tym razem poza podium, Ola pokazała, że jest wszechstronną pływaczką.Sukcesy Aleksandry Różnickiej to nie tylko powód do dumy dla jej rodziny i klubu, ale także naszej szkoły. Młoda mistrzyni jest wzorem dla innych młodych sportowców i dowodem na to, że ciężka praca i talent prowadzą do osiągnięcia nawet najbardziej ambitnych celów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy Oli!
Magdalena Zawada-Torba
Powiatowy Konkurs Kolęd
Młode talenty z Bożejowic zaśpiewały na Powiatowym Konkursie Kolęd.
Alicja Drozd i Oliwia Bochnia, zaprezentowały naszą szkołę podczas Finału IV Powiatowego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świąteczno-Noworocznych, który odbył się 18 grudnia 2024 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu. Młode wokalistki wykonując utwory „Pachnie Świętami" i " Pierwsza Gwiazda", zaprezentowały niezwykły talent i artystyczną wrażliwość, rywalizując z 40 uczestnikami z całego powiatu bolesławieckiego. Alicja i Oliwia, prezentując swoje umiejętności wokalne, oczarowały publiczność i jury, zdobywając uznanie za swoje występy. Choć nie znalazły się w gronie laureatów, ich udział w tak prestiżowym konkursie jest niewątpliwie wielkim osiągnięciem i dowodem ich talentu.
Serdecznie gratulujemy Alicji i Oliwii oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Wasza pasja do muzyki i zaangażowanie są godne podziwu. Życzymy Wam dalszych sukcesów na artystycznej ścieżce.
Magdalena Zawada- Torba
Nasi uczniowie podbijają świat logiki i programowania!
Z dumą ogłaszamy, że Laura Nowak, Anja Kocieńska, Zofia Dębiec, Antoni Wasilewski, Aleksandra Różnicka, Szymon Hyjek, Wiktoria Przybyła awansowali do trzeciego etapu konkursu InstaLogik! Ich pasja do matematyki i informatyki zaowocowała wspaniałym wynikiem. To wielki sukces zarówno dla nich, jak i dla naszej szkoły.
Życzymy im powodzenia w dalszej rywalizacji!
Warsztaty świąteczne w klasie 2
W nadchodzących dniach w wielu domach coraz częściej będzie się pojawiał temat świątecznych dekoracji stołów .
Na szczęście klasa 2 nie musi się już tym zamartwiać. Święta Bożego Narodzenia to dla każdego szczególny czas. Przygotowując się w ten świąteczny klimat uczniowie wraz z rodzicami 11 grudnia brali udział w warsztatach , na których wykonane zostały ozdoby choinkowe: stroiki, świąteczne wianki, świeczniki oraz bombki.
Wszyscy w pełnym zaangażowaniu wykonywali piękne ozdoby, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności i przede wszystkim współpracy.
Wspólna twórczość w atmosferze świątecznych kolęd to szczególne emocje, a co najważniejsze czas, który dzieci spędziły z rodzicami a to bardzo cenne doświadczenie dla obu stron. Do degustacji były również ciasteczka, które uczniowie upiekli na ten szczególny wieczór.
Wiemy jedno na jednych warsztatach się nie zakończy ponieważ pomysłów wciąż wiele.
Za co serdecznie dziękuję rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.Klasa 2 życzy wszystkim Spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia
Monika Drozd
12
🎄 Braliśmy udział w Integracyjnym WF – Świąteczna Misja! 🎄
11 grudnia 2024 r. o godz. 10:00 klasa 2 brała udział w wyjątkowym wydarzeniu online na żywo, które połączyło młodych uczestników z całej Polski we wspólnej zabawy i aktywności fizycznej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Patronat Honorowy nad Integracyjnym WF objął @UNICEFPoland.
Pod okiem Kasi Kozikowskiej, paralimpijki, wyruszyliśmy w świąteczną misję pełną ruchu i radości. To wyjątkowa okazja, by pokazać, że aktywność łączy wszystkich – bez barier i ograniczeń! 🌟
Więcej o Integracyjnym WF można poczytać na stronie www.integracyjnywf.plMonika Drozd
Dzień otwarty
Spotkania Rodziców w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bożejowicach
12 grudnia 2024 r.
godz. 16.00 – spotkania Rodziców z wychowawcami w klasach
Klasa Ia – Aleksandra Frątczak – s. nr 10
Klasa I b – Natalia Polilejko – s. nr 01 (świetlica)
Klasa II - Monika Drozd – s. nr 11
Klasa III – Lidia Dąbal - s. nr 31
Klasa IV – Katarzyna Kopania – s. nr 22
Klasa V– Anna Lelko - s. nr 28
Klasa VI – Justyna Wasilewska – s. nr 29
Klasa VII – Anna Kaluzka – s. nr 21
Klasa VIII – Anna Rudzik – s. nr 17
16.30 – 18.00 – indywidualne konsultacje z nauczycielami
Aleksandra Frątczak (edukacja wczesnoszkolna) - s. nr 10
Monika Drozd (edukacja wczesnoszkolna, j. angielski w kl. I - III) – s. nr 11
Lidia Dąbal (edukacja wczesnoszkolna, technika) – s. nr 31
Anna Kaluzka (język polski)– s. nr 21
Anna Rudzik (historia, wos, muzyka, plastyka) – s. nr 17
Katarzyna Kopania (matematyka) – s. nr 22
Marzena Lehmann (fizyka, biologia) – s. 27 (pokój nauczycielski)
Krystyna Berduła (chemia) – s. 27 (pokój nauczycielski)
Anna Lelko ( geografia, przyroda, edb) – s. 28
Zbigniew Skwarek (wychowanie fizyczne) – pokój nauczyciela wychowania fizycznego
Justyna Wasilewska (język polski, świetlica) – s. 29
Sylwia Marek (język angielski w kl. IV - VIII) – s. nr 30- w godz. 14.00 - 16.00
Dagmara Szczepańska (pedagog, pedagog specjalny) – gabinet pedagoga – s. nr 04
Karolina Chlastawa – (j. niemiecki w kl. I a) – s. 10
Piotr Zbiegień (j. niemiecki) – s. 30
Serdecznie zapraszamy!!
Ciekawe warsztaty przedświąteczne !
Coraz szybciej zbliżamy się do okresu świątecznego, dlatego też klasy: 1a,1b, 2 i 3 ze szkoły w Bożejowicach pojechały do Piotrowic na „Warsztaty pierogowe”, bo któż z nas wyobraża sobie polską Wigilię bez pierogów!
Rankiem 6 grudnia, zanim uczniowie wyruszyli na wycieczkę: przygotowywali ozdoby, ubierali choinki, robili zdjęcia pamiątkowe na sali gimnastycznej w mikołajkowych dekoracjach a na koniec znalazły w swoich klasach prezenty pod udekorowanymi choinkami.
O godzinie 10.00 dzieci wyjechały autokarem i busem w podróż. Na miejscu czekała ich niezwykła przygoda!
Miały okazję zapoznać się z historią i rodzajami pierogów na świecie.
Każde z nich otrzymało fartuszek oraz mikołajową czapeczkę. Prowadzący przygotowali dla nich: stolnice, wałki, ciasto oraz farsz do najbardziej znanych w Polsce pierogów: ruskich, a także z kapustą i grzybami. Samodzielnie wałkowały ciasto, wykrawały kółka, a następnie napełniały farszem i zaklejały swoje pierogowe arcydzieła. Jednym szło świetnie innym nieco gorzej. Zabawy i śmiechu było co niemiara.
Po wykonanej pracy, w oczekiwaniu na ugotowanie pierogów, poznały polskie zwyczaje świąteczne- te dawne i obecne. Panie animatorki przedstawiły i wyjaśniły dzieciom znaczenie ozdób choinkowych, nakrycia wigilijnego stołu i wspólnie z uczniami ustaliły spis potraw znajdujących się na nim.
Rozmawiały też o Mikołaju, jego miejscu zamieszkania oraz możliwości spełnienia przez niego dziecięcych marzeń. Świetnie bawiły się śpiewając kolędy, ilustrując je ruchem.
Dodatkowo nauczyły się prawidłowo nakrywać świąteczny stół: rozkładały talerze, sztućce oraz szklanki. Dzieci obiecały prowadzącym pomoc rodzicom w przedświątecznych przygotowaniach z wykorzystaniem nabytych umiejętności.
Na koniec zajadały się wykonanymi przez siebie pierogami.
Zadowolone, najedzone z zakupionymi pamiątkami i szczęśliwie wróciły do domu.
Lidia Dąbal
7
Radość szycia i magia świąt w 1a
W piątek, 5 grudnia, klasa 1a zamieniła się w pracownię małych krawców. Podczas warsztatów szycia skarpet mikołajowych, dzieci wraz z rodzicami dały wyraz swojej kreatywności, tworząc wyjątkowe świąteczne ozdoby.
Z igłą i nitką w ręku, mali artyści z zapałem ozdabiali swoje skarpetki różnymi materiałami, guzikami i wstążkami. Wszyscy uczestnicy warsztatów spędzili miło czas, ucząc się nowych umiejętności i integrując się w świątecznej atmosferze.
Jesteśmy przekonani, że Mikołaj doceni ich starania i zostawi w uszytych skarpetkach wiele wspaniałych prezentów.
Aleksandra Frątczak
12
Mikołajki
6 grudnia, pomimo pochmurnego nieba i deszczu za oknem w ZSP w Bożejowicach od rana rozbrzmiewały dźwięki śmiechu i wzruszenia. Wszystko za sprawą niezwykłego przedstawienia "Mikołajowa pomyłka", które przeniosło nas do bajkowej krainy, gdzie każdy detal tętnił życiem i magią. Scenografia, niczym baśniowa wioska, zachwycała prostotą i ciepłem. Aktorzy, wcielając się w swoje role, oczarowali publiczność. Wyraziste mimiki, gesty i pełne emocji głosy sprawiały, że trudno było oderwać wzrok od sceny. Muzyka, niczym skrzydła anioła, unosiła nas ku niebu, a kolędy wypełniały serca ciepłem i nadzieją. Historia kapryśnej Magdalenki i uczynnej Małgosi, które w magiczny sposób zamieniły się rolami, była nie tylko doskonałą rozrywką, ale także głęboką refleksją nad wartościami, które kształtują naszą osobowość. Przypomniała nam, że prawdziwe bogactwo tkwi w sercu, a nie w portfelu. I że nawet najmniejszy gest dobroci może przynieść ogromną radość. Po ostatniej kurtynie rozległy się gromkie owacje, a oczy widzów błyszczały od wzruszenia. Było widać, że spektakl poruszył serca wszystkich obecnych. Na koniec, gdy ostatni dźwięk muzyki ucichł, na scenę wkroczył Święty Mikołaj, promieniejąc dobrocią i rozdał wszystkim dzieciom słodkie upominki.
Anna Lelko, Magdalena Zawada - Torba
Warsztaty karykatury
4 grudnia klasa V miała niezwykłą okazję uczestniczyć w warsztatach karykatury prowadzonych przez artystę, Szymona Teluka. To wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczniów, którzy mieli możliwość odkryć tajniki tworzenia zabawnych i charakterystycznych wizerunków.
Szymon Teluk, autor komiksów, ilustrator, rysownik i malarz, wprowadził uczniów w fascynujący świat karykatury. Dzięki jego pasji i doświadczeniu, zajęcia były nie tylko pouczające, ale również pełne humoru i kreatywności.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, czym różni się portret od karykatury i jakie są podstawowe zasady tworzenia zabawnych wizerunków. Mieli okazję spróbować swoich sił w rysowaniu karykatur, pod okiem doświadczonego artysty, odkryli swoje talenty plastyczne i przekonali się, że każdy może stworzyć oryginalne i humorystyczne rysunki.
Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą okazją do rozwijania umiejętności manualnych- ćwiczenia rysunkowe doskonalą koordynację ręka-oko i precyzję oraz zainteresowania sztuką- spotkanie z profesjonalnym artystą z pewnością wzbudziło w uczniach większą ciekawość do świata sztuki.
To wydarzenie z pewnością przyczyniło się do urozmaicenia zajęć szkolnych i wyjścia poza ramy tradycyjnych lekcji, motywacji uczniów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań jak również integracji klasy poprzez wspólne tworzenie i zabawę.
Magdalena Zawada - Torba5
Dzień Górnika - Barbórka w naszej szkole…
Czwortego grudnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach w klasie 2 odbyła się ciekawo prelekcja doradztwa zawodowego, kaj uczniowie poznali zawód Górnika oroz Górnika Ratownika.
Górniczo lekcja poprowadziła Pani Monika, któro zabrała dzieci w wirtualno podróż na Śląsko Gruba i pokozała jak to u nij w rodzinnym mieście wyglądo.Na początku zajęć uczniowie poznali specyfikę zawodu Górnika jak się przygotowuje do swojej dniówki, gdzie jest miejsce do przebrania się oraz jak wygląda strój na co dzień. Później zjechali „szolą” pod ziemię. Przedstawiła cały ciężki proces wydobywania węgla. Poznali historię św. Barbary czyli patronki wszystkich górników, symbole górnicze i ich znaczenia.
Następnie przedstawiony został stój galowy Górników i ich „czako”. Wytłumaczyła, że na czako każdy kolor pióra to inne stanowisko na kopalni. Następnie dzieci mogły się zrelaksować przy muzyce by za chwilę ujrzeć p. Monikę ubraną w ubiór Ratownika Górniczego. Dzięki uprzejmości Kopalni KWK Wujek na Śląsku uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się specjalnej odzieży ratowniczej oraz przekonać się jak ciężki jest sprzęt do ratowania życia, który muszą oni nieść ze sobą.
Pokazała jak wygląda stacja ratownicza na Śląskich kopalniach jakie sprzęty używają do akcji oraz jak ważna jest wiedza, współpraca w zespole.
Na koniec lekcji każdy uczeń przygotował swoje czako.
Z tego miejsca wszystkim pracownikom kopalni, Górnikom oraz Barbarom składamy najlepsze życzenia: Tyle samo wyjazdów, ile zjazdów!. Szczęść Boże.
Monika Drozd6
Koncert muzyczny pt. „Historie pachnące pierniczkami”
3 grudnia 2024 r. odbył się kolejny koncert Filharmonii Dolnośląskiej pt. „Historie pachnące pierniczkami”. Przedszkolaki oraz klasy I-III miały okazję poznać piękne polskie kolędy oraz pastorałki pochodzące z całego świata. Muzykanci przywitali się utworem pt. „Z kopyta kulig rwie…” znanej grupy Skaldowie. Podczas koncertu dzieci poznały zwyczaj pieczenia pierników oraz piernikową baśń wywodzącą się z Torunia.Dowiedziały się, że Toruń słynie z najsmaczniejszych i najpiękniejszych wypieków. Przed wiekami w Toruniu mieszkało wielu mistrzów, którzy trudnili się wypiekaniem takich przysmaków. Jeden z nich mistrz Bartłomiej miał jedną jedyną małą córeczkę, która miała na imię Katarzyna. Bartłomiej cieszył się szczególnym uznaniem, był człowiekiem bardzo skromnym, a jego pierniki były najsmaczniejsze. Pewnego dnia mistrz Bartłomiej zachorował i nie było komu piec pierników. Z pomocą przyszła córka Katarzyna, która pomagała tacie oraz znała doskonale wszystkie kroki potrzebne do wykonania pierniczków. Pierniki zyskały nazwę „Katarzynki”.
Dzieci wysłuchały utwory takie jak: Grudniowy Walc Piotra Czajkowskiego, Have Yourself A Merry Little Christmas, White Christmas, Wśród Nocnej Ciszy, Triumfy Króla Niebieskiego, Bracia Patrzcie Jeno, Do szopy hej pasterze, Jingle Bells.
Poznały takie instrumenty jak: skrzypce, pianino elektryczne, flet poprzeczny.
Spotkanie bardzo wszystkim się podobało i wzbogaciło wiedzę naszych wychowanków.
Sylwia Bachusz
1
Kodowanie na dywanie
Kolejne zadanie wykonane przez klasę 3 w Ogólnopolskim Programie:Kodowanie na Dywanie!
1
Warsztaty w ekopracowni
Dnia 29 listopada br. uczniowie klas I a, I b, i II udali się do Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu na zajęcia edukacyjne, podczas których rozmawiali o zwierzętach zamieszkujących polskie lasy. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach w sali doświadczania świata i ekopracowni. Obejrzeli prezentację dotyczącą zwierząt zimujących w Dolnośląskich Borach oraz wykonali tłuszczowe kule dla ptaków. Ponadto rozpoznawali dotykiem leśne przedmioty umieszczone w magicznym pudełku, odciskali modele zwierzęcych kończyn w piasku oraz uczestniczyli w zajęciach z kodowania przy użyciu Photonów i tabletów.
Praktyczne działania i bezpośrednie doświadczenia pozwoliły rozwijać w naszych wychowankach zainteresowanie przyrodą oraz modelować odpowiednie zachowania nacechowane szacunkiem do całego świata organizmów.
Natalia Polilejko
42
Klasa 1 - zdrowe odżywianie
W listopadzie uczniowie klasy I b uczestniczyli w praktycznych zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania. Pierwszym wyzwaniem dla dzieci było wykonanie „strasznie zdrowych kanapek”. Dzieci przyniosły do szkoły potrzebne produkty. Przygotowały stanowiska pracy
i starannie umyły rączki. Następnie zabrały się za krojenie, smarowanie, ozdabianie i próbowanie produktów. Wiadomo, że wszystko lepiej smakuje, jeśli się samemu przygotuje. I ta maksyma sprawdziła się nam doskonale. Dzieci zadanie wykonały wzorowo.
Kolejnym wyzwaniem było odkrycie świata smaków na śniadanie. Uczniowie zamiast kanapki wykonali sałatkę owocową z jogurtem naturalnym.
Pierwszoklasiści podczas przygotowywania posiłków kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Natalia Polilejko
14
Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej
W dniu 26 listopada 2024 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach odbyła się trzecia edycja Gminnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej.
Impreza, ciesząca się coraz większą popularnością, została objęta honorowym patronatem przez Wójta Gminy Bolesławiec - Andrzeja Jańca. Konkurs stanowił doskonałą okazję do prezentacji talentów wokalnych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Młodzi artyści, zarówno soliści, jak i zespoły, zaprezentowali szeroki repertuar pieśni patriotycznych, wzruszając publiczność swoim zaangażowaniem i artystyczną wrażliwością.Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, w tym Zastępca Wójta Gminy Bolesławiec - Łukasz Biegacz, dyrektor Gminnego Zakładu Obsługi Szkół - Zenona Słobodzian, a także członkowie jury: Katarzyna Rola i Marek Łętowski. Celem konkursu było nie tylko promowanie talentów wokalnych, ale także kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia oraz przybliżanie historii Polski poprzez pieśni i piosenki. Impreza stanowiła również doskonałą okazję do integracji środowiska szkolnego.
W ramach programu artystycznego uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach zaprezentowali fragment poloneza oraz wiersz, który wprowadził w klimat wydarzenia. Dyrektor szkoły - Alicja Krawczyk, serdecznie powitała wszystkich gości i uczestników, życząc im udanych występów. Koncert był przepełniony wzruszającymi momentami. Publiczność mogła usłyszeć zarówno znane klasyki, takie jak „Rozkwitały pąki białych róż" czy „Rota", jak i mniej popularne, ale równie piękne utwory. Występy uczniów były nagradzane gromkimi brawami. Warto podkreślić również artystyczny wkład uczennic, które zaprezentowały taniec oraz recytację wiersza.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom, a także Radzie Rodziców za zaangażowanie i przygotowanie poczęstunku.
III Gminny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej był niezwykle udanym wydarzeniem, które przyczyniło się do popularyzacji kultury patriotycznej wśród młodzieży. Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem.
Wyniki konkursu :
Kategoria klas 1-4:
1 miejsce- Martyna Lubieniecka z ZSP w Bożejowicach
2 miejsce- zespół z ZSP w Żeliszowie- Lena Kowalska, Aleksandra Kamińska, Urszula Łasica, Julia Woźniak
3 miejsce- Alicja Drozd z ZSP w Bożejowicach
Kategoria klas 5-8:
1 miejsce- zespół z Dąbrowy Bolesławieckiej- Pola Garbiec, Klara Kowalska, Nikola Szokal, Ewa Pastusiak, Daria Bahri
1 miejsce- Martyna Zamojska z ZSP w Ocicach
2 miejsce- Alicja Kurzydło z ZSP w Żeliszowie
3 miejsce- zespół z ZSP w Brzeźniku- Maria Kurek, Amelia Wąsik, Oliwia Drozd, Zuzanna Zabagło, Miron Iwanicki
Magdalena Zawada- Torba, Aleksandra Frątczak
Andrzejowe czary- mary
Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W przeszłości wróżby w Wigilię św. Andrzeja traktowane były bardzo poważnie i uczestniczyły w nich wyłącznie dziewczęta. Z czasem jednak andrzejkowe wróżby dziewczęce stały się przede wszystkim zabawą, traktowaną na wesoło i z humorem. Kultywując tę tradycję, 26 listopada 2024r. w ZSP Bożejowice, zorganizowano zabawę. Były tańce przy ulubionej muzyce, wróżby, konkursy oraz słodki poczęstunek. Uczniowie kl. IV-VIII przygotowali szereg wróżb, które, jak zawsze, cieszyły się popularnością wśród uczniów. Nie mogło zabraknąć ciasteczek z wróżbą, wróżb imiennych czy przestawiania butów. Z magicznego miejsca nikt nie wychodził ze smutna miną, wszyscy świetnie się bawili. Klimat andrzejkowego szaleństwa podkreśliły kreatywne stroje niektórych przebierańców. Komisji i uczniom zaimponowała Jagoda- uczennica klasy ósmej, która wcieliła się w postać rodem anime. Wśród narodzonych za kreatywność stroju nagrodzona została Zosia - z klasy piątej i Julia elfica – przedstawicielka klasy ósmej Tegoroczne Andrzejki można uznać za udane. Miłą pamiątką będą fotografie wykonane podczas wieczoru.
Anna Klauzka
16
Archiwum Aktualności