• Aktywna Edukacja

• Program „Aktywna edukacja” prowadzony jest w ramach projektu "Wdrożenie podstawy programowej kształcenia ogólnego w przedszkolach i szkołach" współfinansowanego ze środków UE, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji (lider programu) oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej (partner). Jego głównym celem jest poprawa nauczania i uczenia się uczniów uzyskana dzięki wykorzystaniu dostępnych w szkołach technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).

Jest to etap przygotowujący szkoły do określenia zapotrzebowania informatycznego. Zakup sprzętu informatycznego wiąże się z dużymi wydatkami i wynikającą z tego odpowiedzialnością. W nadchodzącej unijnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 planowane są istotne środki na cyfryzację szkół. Dlatego naszą ambicją jest nauczyć się umiejętności określenia własnych potrzeb i efektywnego wykorzystania dotacji.

Udział w programie bierze kilkoro nauczycieli (mgr Małgorzata Jarczyńska- wychowanie przedszkolne, mgr Natalia Kunecka- wychowanie przedszkolne, mgr Małgorzata Dusza- nauczyciel matematyki). Wszyscy uczestniczą w szkoleniach internetowych oraz biorą udział w tzw. lokalnych sieciach współpracy, podczas których uczestnicy z różnych szkół wymieniają się doświadczeniami, dobrymi praktykami, sposobem prowadzenia lekcji przy wykorzystaniu TIK itp.