• Klub Bezpiecznego Puchatka

•

Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/2015 po raz kolejny przystąpiła do V edycji porogramu edukacyjnego dla klas I szkół podstawowych

"Klub Bezpiecznego Puchatka".

Pierwszy rok szkolny to nowy etap w życiu dziecka i jego całej rodziny. Wielu rodziców po raz pierwszy w życiu, zostawi swoje dziecko pod opieką nauczycieli i pedagogów, a nie jak do tej pory, dziadków czy członków najbliższej rodziny. Teraz trzeba będzie zaufać opiekunom szkolnym i mieć nadzieję, że w przyszłości szkoła okaże się dla dzieci niezwykłym doświadczeniem.

Program ten w prosty i przystępny sposób przekazuje informacje o bezpieczeństwie na drodze, ale także jak uniknąć zagrożeń w szkole, w domu czy Internecie.

Program "Klubu Bezpiecznego Puchatka" organizowany jest przez firmę Maspex, producenta kakao Puchatek, we współpracy z Biurem Prewencji I Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat Honorowy sprawuje Komenda Głównej Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Celem programu jest edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa: w domu, w szkole, na drodze i w czasie zabawy.

Treść programu obejmuje następująca tematyka:

1. Bezpieczeństwo na drodze.

2. Bezpieczeństwo w szkole.

3. Bezpieczeństwo w domu.

4. Bezpieczny odpoczynek.

Programem objęta została klasa I.

Wychowawczyni klasy pierwszej tj. p. Marta Kokoszko-Jasińska otrzymała od Organizatorów pakiet materiałów edukacyjnych

do realizacji zadań programu.

W skład pakietu wchodzą;

- materiały edukacyjne dla nauczycieli ze scenariuszami zajęć

- materiały ilustracyjne

- materiały dydaktyczne wraz z filmem edukacyjnym

- książeczki dla uczniów z ćwiczeniami i zabawami

- broszury informacyjne dla rodziców na temat bezpieczeństwa ich dzieci.

W listopadzie  pierwszoklasiści otrzymali książeczki edukacyjne z ćwiczeniami o bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu czy w sieci.

Osobą koordynującą działania związane z realizacją programu w naszej szkole jest pani Marta Kokoszko – Jasińska.