• Nowy system doskonalenia nauczycieli w pow. bolesławieckim

• Głównym celem projektu jest doskonalenie metod pracy w dziedzinie pracy wychowawczej z uczniem, rozwijanie talentów ucznia, aktywna współpraca z rodzicami i społecznością lokalną oraz metody pracy z uczniem zdolnym i wymagającym wsparcia. Działania te są realizowane w trakcie cyklu szkoleń dla nauczycieli oraz spotkań. Szkolenia są przeprowadzane w każdej placówce. Grupa otrzymuje wsparcie w postaci wykładów, a następnie bierze udział w warsztatach doskonalących aktywne metody szkoleniowe. Pomocą w przełożeniu nowych umiejętności na szkolną praktykę są konsultacje indywidualne i grupowe dla dyrektorów i nauczycieli. Projekt zakłada również stworzenie sieci współpracy oraz wymiany doświadczeń między nauczycielami. Pozwala to na zapewnienie trwałości i ciągłego doskonalenia warsztatu pracy również po zakończeniu szkolenia.

Realizacja projektu przyniesie poprawę jakości doskonalenia nauczycieli, wypracowanie metod pracy, które będą wykorzystywane w przyszłości oraz pogłębi integrację lokalnej społeczności oświatowej.

Przedsięwzięcie rozpoczęło się w lipcu 2013r. i potrwa do czerwca 2015r. Projekt współfinansowany jest przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty, Działanie 3.5. Kompleksowe wspomaganie szkół.