• Oferta Przedszkola

•          Przedszkole Publiczne w Bożejowicach działa od 2013r., obecnie prowadzimy trzy grupy przedszkolne:

Grupa I – „Drużyna Marzeń”- 5-6 latki; wychowawca: mgr Natalia Polilejko

Grupa II- „ Odkrywcy”- 4-5 latki; wychowawca: mgr Sylwia Bachusz

Grupa III- Krasnoludki- 2,5 oraz 3-4 latki; wychowawca: mgr Joanna Momot

W wychowaniu stawiamy na podmiotowość, koncentrujemy się na dziecku i jego indywidualnych potrzebach, by wychowanek miał szanse poznać siebie, swoje możliwości, nauczyć się wiary we własne siły.

Każdego dnia prowadzone są zajęcia dydaktyczne, które mają na celu rozwijanie mowy i myślenia, wzbogacanie wiedzy i rozwijanie zainteresowań dzieci. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem najnowszych metod pracy z dzieckiem, tj. pedagogika zabawy - zabawy i gry integrujące grupę, wyzwalające aktywność, metody W. Sherborne – ćwiczenia gimnastyczne pozwalające dzieciom na poznanie swojego ciała, metoda kinezjologii edukacyjnej P. Dennisona, metoda K. Orffa i R. Labana – zabawy polegające na rozwijaniu wrażliwości słuchowej i koordynacji słuchowo – wzrokowo – ruchowej, metoda A.M. Kniessów – interpretacja ruchem rytmu piosenki, Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz, metoda aktywnego słuchania muzyki Batii- Strauss, Metoda Glena Domana, KLANZA i wiele innych.

Dbamy o całościowy rozwój dziecka oraz wzbogacamy formy współpracy z rodzicami (uroczystości, spotkania integracyjne, zajęcia otwarte, festyny, czytanie bajek, zebrania, przedstawienia teatralne w wykonaniu rodziców). Zapewniamy  ponadto uczestnictwo dzieci w spektaklach teatralnych, koncertach muzycznych.

Praca wychowawczo – dydaktyczno – opiekuńcza realizowana jest tak, aby odpowiedzieć na oczekiwania dzieci i rodziców. Zadania realizujemy w atmosferze szacunku, akceptacji i bezpieczeństwa.

Nasze przedszkole jest nowocześnie wyposażone, dostosowane do wieku i potrzeb dzieci. Mamy wiele ciekawych pomocy dydaktycznych i zabawek, posiadamy bogatą bazę sprzętu technicznego. W kolorowych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt salach, dzieci uczą się i bawią pod okiem dobrze wykwalifikowanej i oddanej dzieciom kadry pedagogicznej.

Oprócz realizowania obowiązującej podstawy programowej wychowania przedszkolnego w naszym przedszkolu dzieci mają możliwość korzystania z wielu zajęć dodatkowych: rytmiki, logorytmiki,  nauki języka angielskiego we wszystkich grupach, zajęć sportowych z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Wychodząc na przeciw dziecięcym marzeniom staramy się przynosić im radość i sprawiać by uśmiech zawsze gościł na twarzach naszych wychowanków.

Organizujemy Gminną Spartakiadę Przedszkolaka - imprezę sportową, która wpisała się w tradycję naszego przedszkola oraz Festyn Rodzinny integrujący lokalną społeczność  podczas wspólnej zabawy.

Zapraszamy rodziców dzieci 3, 4, 56 -letnich, a w wyjątkowych przypadkach także 2,5-letnich, do zapisywania swoich pociech.