• NIETYPOWY DZIEŃ BABCI I DZIADKA

• W tym roku święto Babci i Dziadka w naszym rejonie wypadło podczas ferii zimowych. Dzieci z klasy drugiej ZSP w Bożejowicach bardzo chciały zaprezentować swój program artystyczny i wykonać prezenty dla Dziadków. Wspólnie ze swoją wychowawczynią Lidią Dąbal przygotowały dla nich przed feriami program artystyczny. Z pomocą Pani Magdy Zawada- Torba występ uczniów został nagrany i przekazany do rodziców na grupie klasowej WhatsApp. Rodzice zaprezentują go Dziadkom w odpowiednim czasie! Dzieci wykonały też prezenty: ozdobne portrety swoich ukochanych Dziadków, a także karnawałową muchę dla Dziadka i relaksacyjne światełko dla Babci. Mamy nadzieję, że inicjatywa zdalnego przedstawienia bardzo się spodoba.

Lidia Dąbal

• Koncert muzyczny

• Dnia 8 stycznia przedszkolaki i dzieci z klas I-III uczestniczyły w koncercie muzycznym Lubuskiego Biura Koncertowego ”Orfeusz”. Muzycy, którzy odwiedzili naszą szkołę, podczas koncertu pt. „Tam gdzie panowie chodzą w ‘spódniczkach’ ” w magiczny sposób przedstawili bajkę o księżniczce Kornelii. Używając instrumentów muzycznych opowiedzieli historię kapryśnej księżniczki Kornelii, która musiała wybrać sobie męża. Jej rodzice, król i królowa zaprosili do królestwa wielu kandydatów- książąt z bliższej i dalszej okolicy, ale Kornelia była wybredna; patrząc na wygląd i maniery przybyłych młodzieńców, nie mogła się zdecydować. Król bardzo się rozzłościł, wtedy Kornelia postanowiła, że jej mężem zostanie ten, który zagra piękną melodię na ciekawym instrumencie- takim, który ją zachwyci. Podejmowano wiele prób, ale księżniczka nadal była niezadowolona. Dopiero książę Zygfryd, który także próbował oczarować księżniczkę różnymi instrumentami, zagrał na szkockich dudach i wywarł ogromne wrażenie na Kornelii. Księżniczka oniemiała z zachwytu i ostatecznie wybrała Zygfryda na męża.  Historia ta przeplatana utworami muzycznymi wywarła ogromne wrażenie. Dzieci podczas koncertu miały możliwość poznania kilku instrumentów muzycznych między innymi hiszpańskiej gajdy czy szkockich dud.

Joanna Momot