• Dyrektor Zespołu Szkolno -Przedszkolnego
            w Bożejowicach ogłasza rozpoczęcie rekrutacji
            do Przedszkola Publicznego w Bożejowicach
                        i zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej                    w Bożejowicach
            na podstawie Zarządzenia Nr 429/23
            Wójta Gminy Bolesławiec z dnia 16 stycznia 2023 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i dokumenty do pobrania w zakładce „DLA UCZNIÓW I RODZICÓW/Rekrutacja do przedszkola i szkoły”

• Konkurs recytatorski - "PEGAZIK"

• 23. 01. 2023 roku w naszej szkole odbył się 26 Dolnośląski Konkurs Recytatorski „Pegazik”- etap szkolny. Uczniowie z naszej szkoły  zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani i pięknie przedstawili swoje wiersze. Komisja wybrała czworo laureatów. Są nimi:

- w kategorii młodsi- Aleksandra Różnicka, Hubert Karaban, Antoni Wasilewski;

- w kategorii starsi- Zuzanna Rychlicka.

Laureaci będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbędą się 09.02.2023 roku.  Trzymamy za nich kciuki i liczymy na kolejne sukcesy!

Justyna Wasilewska

• Koncert muzyczny "Z wizytą w kubańskiej wiosce"

•             „Z wizytą w kubańskiej wiosce”- tak zatytułowany był  kolejny koncert muzyczny z cyklu „W krainie Pani muzyki”, który odbył się 20 stycznia 2023r. Podczas koncertu dzieci przeniosły się do „kubańskiej wioski” na Karaibach i mogły zaznajomić się z muzyką charakterystyczną dla tego miejsca, utworów w języku hiszpańskim oraz poznać charakterystyczne instrumenty: saksofon sopranowy, gitarę akustyczną, kontrabas elektryczny - baby bass, bębenki - bongosy, marakasy, cowbell, grzechotkę shaker, klawersy.

W tej muzycznej przygodzie pomogli nam pan Daniel, który w ciekawy sposób poprowadził koncert, pan Rafael oraz pan Mateusz. Muzycy zagrali m.in. utory "Cha - cha" - kubański taniec towarzyski, "Cumbia", "Guantanamera" (jedna z najważniejszych piosenek na Kubie) czy znaną na całym świecie "Lambadę", która porwała do tańca wszystkie dzieci obecne na sali.

Dzieci z przedszkola i szkoły z przyjemnością i zaangażowaniem słuchały utworów zaprezentowanych przez muzyków. Czekamy z niecierpliwością na następny koncert!

Sylwia Bachusz

• Przedstawienie teatralne "Calineczka"

• Dnia 19 stycznia przedszkolaki i uczniwie klas I - III udały się do Kina Forum w Bolesławcu na przedstawienie pt. „Calineczka”. Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie Estradowe Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Baśń H. Ch. Andersena jest opowieścią o dążeniu do dobra, piękna, wolności, o ukochaniu świata przyrody, a także o tęsknocie za tym co piękne, jasne, ciepłe, delikatne i kruche. Mała dziewczynka o imieniu Calineczka obdarzona  wrażliwą duszą i wielkim sercem spotyka na swojej drodze przyjaciół niosących pomoc w trudnych sytuacjach.  Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji.

To interesujące, pouczające, a jednocześnie wartościowe wydarzenie na długo pozostaniew naszej pamięci.

Natalia Polilejko

• Jasełka

• Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polska tradycję oraz jak corocznie były wystawiane w naszej szkole. Tegoroczne przedstawienie było wyjątkowe. Była to podróż bohatera ulubionej lektury - „ Mały Książę” A.de Saint Exupery’ego -na Ziemię, który bardzo chciał poznać ludzi. Mały Książę (Olaf Stec) rozmawiając z narratorem (Hubertem Karabanem) i publicznością, opowiadał o spotkaniu z niesamowitym Królem, który mimo swojej potęgi narodził się w ubogiej stajence.

W tak niecodzienny sposób opowiedziana historia narodzin Jezusa dostarczyła nam wszystkim wielu wspaniałych wrażeń, zmusiła do głębszej refleksji nad istotą narodzin Chrystusa, a także unaoczniła jak łatwo ulegamy pokusom i tracimy z oczu to, co jest najważniejsze.

Jasełka przygotowane były przez uczniów klasy 5, uczennic klasy 8 i ucznia klasy 6- Olafa, głównego bohatera. Pieczę nad inscenizacją sprawował ksiądz Grzegorz Sowa we współpracy z Anną Kaluzką. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia oraz na długo zapisze się w pamięci uczniów.

Anna Kaluzka