SŁODKIE WTORKI
ZAPRASZAMY NA SŁODKI KIERMASZ- PYSZNIUTKIE CIASTA, CIASTECZKA.
Dochód zostanie przeznaczony na zakup Ozobotów.
SŁODKIE WTORKI
ZAPRASZAMY NA SŁODKI KIERMASZ- PYSZNIUTKIE CIASTA, CIASTECZKA.
Dochód zostanie przeznaczony na zakup Ozobotów.
Dnia 15 lutego czworo uczniów (Karol Kasprzyk – kl. IV, Dominika Markusz- kl. IV, Daniel Prus- kl. V, Wiktor Ruciński – kl. VI) reprezentowało w Kruszynie naszą szkołę w tegorocznym Gminnym Konkursie Recytatorskim Pegazik.
Dzieci konkurowały z trzydziestoma innymi recytatorami. Komisji Konkursowej szczególnie spodobał się występ Wiktora Rucińskiego, który prezentował wiersz Elizy Rozdoby pt. Śledź. Nasz zdolny szóstoklasista został laureatem etapu gminnego i tym samym zakwalifikował się do etapu powiatowego Pegazika, który będzie miał miejsce na początku marca tego roku w MDK w Bolesławcu.
Oprócz Wiktora występującego w kategorii „młodsi” (kl. IV-VI) w etapie powiatowym w kategorii „starsi”(kl. VII) wysłuchamy również Jagody Kurowskiej, która (zgodnie z decyzją organizatorów etapu powiatowego nie musiała brać udziału w konkursie gminnym). Trzymamy kciuki za naszych recytatorów!
Agnieszka Witnik
Uczniowie klasy 3 za pomocą OZOBOTA poznają tajniki programowania. Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Zajęcia z Ozobotem pozwalają uczniom na poznanie zasad obsługi robota, programując go w praktyczny sposób dzieci doświadczają powiązania pomiędzy teorią, a praktyką. Używają kodu i programują urządzenie, które działało w rzeczywistości. Taka forma nauki i zabawy wszystkim przypadła do gustu.
Aleksandra Frątczak
Święto Babci i Dziadka to jedna z uroczystości, która stała się tradycją Szkoły Podstawowej w Bożejowicach,a organizowana jest przez uczniów klas I-III wrazz wychowawczyniami: panią Lidię Dąbal, panią Aleksandrę Frątczak i panią Agnieszkę Wyderko.
Jedna z sentencji głosi: "Serce jest bogactwem, które się nie sprzedaje ani nie kupuje, ale które się ofiaruje". (Gustaw Flaubert)
Dlatego też dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło i życzymy im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
Agnieszka Wyderko
„Cantus linguam docet 2018”. Apetyty muzyczne ekspertów zostały zaspokojone.
Tłusty Czwartek kojarzy się nam głównie z pączkami, faworkami i dogadzaniem naszemu podniebieniu. Tego dnia pozwalamy sobie na więcej niż zwykle – wszak Wielki Post za pasem, więc wielka uczta jest jak najbardziej na miejscu. Ale ponieważ nie samym chlebem człowiek żyje, szkoła w Bożejowicach postarała się tego dnia o ucztę „dla ucha i ducha”. Były nią niewątpliwie występy dzieci w III Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej „Cantus linguam docet”.
Imprezę rozpoczęła klasa III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach, która pod kierunkiem swojej wychowawczyni, pani Aleksandry Frątczak, wystąpiła w roli gospodarzy. Zaśpiewali poza konkursem, a ich piosenka, „Old MacDonald”, rozładowała nieco atmosferę napięcia wśród uczestników. Dbanie o dobre samopoczucie młodych wykonawców należało również do zadań konferansjerów, Mateusza Różnickiego i Bartosza Pindusa z klasy VI, którzy z właściwą sobie swadą i poczuciem humoru wprowadzali słuchaczy w tematy kolejnych utworów.
Trzydzieści dziewięcioro uczestników ze wszystkich szkół gminnych walczyło o podium na tyle skutecznie, że Jury zmuszone było przyznać miejsca ex-aequo w obu kategoriach: klasy I-III oraz IV-VII. Jurorki: Agata Kozicka – nauczycielka j. niemieckiego, Małgorzata Szydłowska – nauczycielka j. angielskiego i francuskiego, oraz Beata Widera – ekspert muzyczny, były miło zaskoczone wysokim poziomem tegorocznego konkursu. Młodzi wokaliści sięgali po ambitne utwory takich wykonawców jak Celine Dion, Rihanna, Imagine Dragons, czy Michał Szpak.
W kategorii klas I–III pierwsze miejsce przypadło Aleksandrze Kędzierskiej z klasy III w Kruszynie, dzięki pięknemu wykonaniu „Beauty and the Beast”. Drugie miejsce zajęły dwa zespoły: pierwszoklasistki
z Kraśnika Dolnego, które zaśpiewały „Ich möchte eine Banane” oraz trzecioklasistki z Trzebienia, które wykonały „Im Laden”. W skład pierwszego zespołu weszły: Nina Nowak, Aleksandra Mrozik, Julia Mosorka, Jagoda Burzmińska i Julia Greniuk. Drugi zespół reprezentowały: Emilia Zawrotniak, Julia Bachusz, Emilia Dembkowska, Amelia Cawrycz i Oliwia Śliwkiewicz. Miejsce III przyznano Abigail Stawickiej z kl. II w Dąbrowie Bolesławieckiej, za nastrojowy przebój „Can you feel the love tonight?”. Jury wyróżniło też Bartosza Wójcika z klasy II w Trzebieniu, za niemieckie wykonanie piosenki „La cucaracha”.
W kategorii klas IV – VII bezsprzecznie pierwsze miejsce zajęła Milena Uznańska z Kruszyna. Uczennica klasy szóstej oczarowała wszystkich dźwięcznym, aksamitnym głosem w piosence „You raise me up”. Drugie miejsce zajęły ex-aequo Jagoda Kurowska (Bożejowice, kl. VII) oraz Martyna Bachusz (Trzebień, kl. VII). Jagoda zaśpiewała „How far I’ll go”, a Martyna „Stay with me”. Trzecie miejsce przypadło Klaudii Pali, uczennicy klasy VII w Kruszynie, która przygotowała “Stay” Rihanny. W tej kategorii wiekowej Jury przyznało dwa wyróżnienia. Zasłużyła na nie Julia Nowacka z Bożejowic (kl. VII) oraz zespół z Żeliszowa w składzie: Łukasz Szymański (kl. V), Amelia Tobiasz (kl. VI), Bartosz Sołowiej (kl. VII) i Dominika Lech (kl. III). Julia śpiewała „That’s the way it is” Celine Dion, a dzieci z Żeliszowa „In der Weihnachtsbäckerei”.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Bolesławiec, wydawnictwo PWN oraz Pearson.
DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO- PRZEDSZKOLNEGO OGŁASZA WYBÓR NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY NA DOSTAWĘ OLEJU OPAŁOWEGO.
Wnuczęta Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach zapraszają na uroczysty występ z okazji Dnia Babci i Dziadka
dnia 15 lutego 2018r.
Przedszkole godz. 9.30
Szkoła godz. 11.00
Zapraszamy !!!
Uroczystość odbędzie się w sali gimnastycznej.
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach zaprasza do składania ofert na dostawę oleju opałowego lekkiego do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bożejowicach.
DYREKTOR ZESPOŁU SZKOLNO- PRZEDSZKOLNEGO W BOŻEJOWICACH INFORMUJE, IŻ REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO I KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOŻEJOWICACH ROZPOCZYNA SIĘ DNIA 05 LUTEGO 2018r. ZGODNIE Z ZARZĄDZENIEM NR 314/18 WÓJTA GMINY BOLESŁAWIEC Z DNIA 25 STYCZNIA 2018r.
Dokumenty niezbędne do zapisów zostaną zamieszczone na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bożejowicach w zakładce REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY lub będą do pobrania w sekretariacie zsp od dnia 05.02.2018r.
Czas od sylwestrowej nocy do początku Wielkiego Postu to czas radości, zabawy i szaleństwa na parkiecie.
W Bożejowicach zarówno przedszkolaki, jak i uczniowie wiedzą, jak się bawić. A jeśli karnawał, to i kostium, i dobry humor, i porywająca do tańca muzyka - te trzy warunki muszą być spełnione, aby dobrze się bawić.
W czwartek 11 stycznia, na pięknie ustrojonej sali, bawiły się najpierw dzieci z przedszkola, a później ze szkoły. Dzięki barwnym przebraniom nie wszystkich można było od razu rozpoznać. Wśród Przedszkolaków podziwialiśmy między innymi księżniczki, wróżki i inne bajkowe postacie, a także policjantów, strażaków i super bohaterów. Uczniowie przebrali się za jednorożce, misie, koty, a także za monarchów, piłkarzy i postacie ze Star Wars. Do końca karnawału zostało już niewiele czasu. Życzymy wszystkim szampańskiej zabawy!
UCZNIOWIE, RODZICE I NAUCZYCIELE OD 29.01.2018r. NASTĄPI ZMIANA PLANU LEKCJI. PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z NOWYM PLANEM.
III Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej
pod patronatem Wójta Gminy Bolesławiec
Cantus linguam docet
Konkurs Piosenki Obcojęzycznej odbędzie się 8 lutego 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bożejowicach.
I. Cele konkursu:
- prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów,
- propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę,
- promowanie aktywności twórczej wśród uczniów,
- motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i niemieckiego w ciekawy i przyjemny sposób,
- promocja nowych talentów,
- utrwalenie i wzbogacenie leksyki,
- praca nad poprawną wymową,
- przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień
- przezwyciężenie tremy i stresu, umiejętność zachowania się na scenie,
- realizacja marzeń i ambicji,
- budzenie wiary we własne siły i talent.
II. Warunki uczestnictwa:
1. Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III
oraz IV – VII.
2. Członkowie zespołów i duetów nie mogą wystąpić powtórnie w charakterze solisty. Podobnie solista nie może być członkiem zespołu ani śpiewać w duecie.
Każda szkoła może zgłosić do konkursu najwyżej jeden zespół, którego liczebność nie może przekroczyć pięciu osób. Nie ma ograniczeń co do ilości solistów i duetów, ale w sumie można zgłosić najwyżej trzy piosenki. Jeśli chętnych jest więcej, szkoła powinna przeprowadzić przesłuchania wstępne we własnym zakresie.
3. Uczniowie zgłaszają swój udział do dnia 30 listopada 2017 roku swojemu nauczycielowi języka angielskiego lub niemieckiego.
4. Wykonawcy przygotowują i prezentują dowolną piosenkę w języku angielskim, niemieckim lub francuskim, trwającą nie dłużej niż 3 minuty.
5. Podkładem muzycznym podczas przesłuchań konkursowych może być akompaniament własny bądź nagranie instrumentalne w postaci pliku muzycznego (bez słów, półplayback). Organizatorzy nie zapewniają instrumentów muzycznych.
6. Podkład muzyczny w formacie pliku mp3 należy wysłać koordynatorowi konkursu - Pani Kindze Palczewskiej do dnia 12 stycznia 2018 roku na adres mailowy: piosenkaeuropejska@o2.pl wraz z następującymi informacjami:
- imię i nazwisko uczestnika
- nazwa szkoły, klasa
- tytuł piosenki.
Wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia uczestnika należy dostarczyć osobiście na adres Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bożejowicach lub przesłać zeskanowaną na adres mailowy: piosenkaeuropejska@o2.pl, również do dnia 12 stycznia 2018 r.
7. Piosenki, które będą wykonywane przez uczestników konkursu, mogą być ich własną twórczością.
8. Uczeń musi rozumieć słowa piosenki.
9. Repertuar i ruch sceniczny zależą od inwencji twórczej uczestnika.
10. Piosenki nie mogą zawierać niecenzuralnych treści.
11. Po zgłoszeniu się do konkursu uczestnik nie ma możliwości zmiany repertuaru.
III. Ocena i nagrody:
1. Oceny wykonawców dokona Jury, w skład którego wejdą trzej bezstronni specjaliści: nauczyciel j. angielskiego i francuskiego, nauczyciel j. niemieckiego oraz ekspert muzyczny.
2. Jury będzie oceniać według następujących kryteriów:
językowe:
- słownictwo: poziom językowy, rozumienie treści utworu
- wymowa
muzyczne:
- słuch muzyczny (wierność melodii)
- walory wokalne (np. barwa i natężenie głosu)
- dobór repertuaru
- interpretacja utworu
- indywidualność artystyczna
- choreografia (dodatkowe punkty w ocenie, oceniany ruch sceniczny)
Przy końcowej ocenie decydujące są kryteria językowe.
3. W wyniku przesłuchań Jury może przyznać:
- miejsca od 1 do 3
- wyróżnienia
4. Decyzje Jury są ostateczne.
5. Wyniki zostaną ogłoszone bezpośrednio po zakończeniu przesłuchań konkursowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa, a zwycięzcy dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
IV. Postanowienia końcowe:
1. Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa oraz dostarczenie podkładu muzycznego w pliku mp3 do dnia 12 stycznia 2018 roku.
2. Uczestnik zezwala na wykorzystywanie i przetwarzanie informacji osobowych zawartych
w karcie zgłoszeniowej na potrzeby konkursu.
3. Osobą odpowiedzialną za organizację konkursu jest Pani Kinga Palczewska.
4. Lista zwycięzców oraz sprawozdanie z imprezy zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły w Bożejowicach.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KARTA ZGŁOSZENIA UDZIAŁU W III GMINNYM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ
Cantus linguam docet
I Wypełnia nauczyciel
Imię i nazwisko oraz wiek solisty/ imiona i nazwiska oraz wiek członków zespołu:
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Szkoła, klasa: …………………………………………………………………..
Tytuł utworu: …………………………………………………………………..
Imię i nazwisko nauczyciela: ……………………………………………..
Adres e-mail do nauczyciela: …………………………………………….
II Wypełnia rodzic/ opiekun prawny
Wyrażam zgodę na udział mojego syna/ mojej córki …………………………………………………………
w III Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej Cantus linguam docet, który odbędzie się 8 lutego 2018 r. w ZSP w Bożejowicach.
Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem konkursu i bez zastrzeżeń przyjmuję jego postanowienia. Zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002. Nr 101 poz. 926 z poźn. zm.), wyrażam zgodę
na przetwarzanie danych osobowych mojego dziecka na cele związane z udziałem
w III Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej Cantus linguam docet, a także wyrażam zgodę na umieszczanie zdjęć zawierających wizerunek mojego dziecka zarejestrowany podczas konkursu, na oficjalnych stronach internetowych należących do Gminy Bolesławiec.
_____________________________________________________________
data i podpis rodziców/ opiekunów prawnych
Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do ZSP w Bożejowicach lub na podany niżej adres mailowy. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać u koordynatora – Pani Kingi Palczewskiej, pisząc na adres: piosenkaeuropejska@o2.pl
FERIE ZIMOWE OD 15.01.2018 - 26.01.2018
W CZASIE FERII PAMIĘTAJMY O BEZPIECZNYM SPĘDZANIU WOLNEGO CZASU !
Dnia 12 stycznia 2018 roku uczniowie klasy III wybrali się na klasowy kulig do Jakuszyc. Aura była zamówiona - pogoda rewelacyjna. Trochę świeżego śniegu, temperatura w okolicach -1 stopnia, a więc wyśmienite warunkina sannę.Na miejscu czekały na nas zimowe zaprzęgi. Były przejażdżki saneczkami, nie odbyło się bez wywrotek na zakrętach. Dzieci świetnie bawiły się na świeżym powietrzu. Na rozgrzewkę mieliśmy gorącą herbatę i upieczoną na grilu kiełbaskę. Wróciliśmy trochę zziębnięci ale bardzo zadowoleni. Głównym celem kuligu było połączenie dobrej zabawy z integracją klasy.
Aleksandra Frątczak
Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którymi wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.
Uczniowie i Przedszkolaki przygotowały piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące cud narodzenia w Betlejem. Bogate od strony muzycznej, precyzyjnie skonstruowane, sprawnie aktorsko zagrane, a przede wszystkim pięknie „odtańczone”. Jasełka przedstawione zostały 21 grudnia. Były wspaniałym wprowadzeniem w świąteczny czas kolędowania. Atrakcją występu była Święta Rodzina, w którą wcielili się nauczyciele Matka Boska- Pani Natalia Kunecka wraz ze swoim synkiem i Józef- Pan Robert Kochmański.
Chóry anielskie zaprezentowały nastrojowe, skoczne i rzewne nuty melodii pastorałek i kolęd, wszystko to harmonijnie wprowadzało widza w kolejne sceny ukazujące tradycje Bożego Narodzenia.
Pani dyrektor Anna Rudzik podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom, a zwłaszcza ks.Grzegorzowi Sowie za przygotowanie występu uczniów, a także złożyła świąteczne życzenia przybyłym gościom. Przewodniczący Rady Gminy Pan Bogusław Uziej pogratulował uczniom i przedszkolakom wspaniałego występu i wręczył na ręce Proboszcza słodki poczęstunek.
W dniu 27,29 grudnia 2017r. sekretariat ZSP w Bożejowicach nieczynny.
W dniu 22 grudnia 2017r. zajęcia lekcyjne klas II-VII kończą się o godz.12.15. Uczniowie klasy I kończą zajęcia 11.25.
Dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej mają zapewnioną opiekę do godz. 16.00.
Uczniowie klas pierwszej, drugiej i trzeciej w Internetowym Teatrze dla Szkół
W środę 13 grudnia br. uczniowie mieli okazję już po raz drugi obejrzeć transmisję spektaklu online w ramach edukacyjnego projektu Internetowy Teatr TVP dla Szkół. Tym razem oglądaliśmy Kopciuszka z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem śledziły losy słynnego Kopciuszka. Możliwość oglądania spektaklu pozwoliła dzieciom wczuć się w prawdziwie teatralną atmosferę. Oczywiście w sali panowały wszystkie zasady obowiązujące w prawdziwym teatrze. Dzieci długą będą wspominały to niezwykłe spotkanie.
Aleksandra Frątczak
Powered by aSc EduPage