• Bal karnawałowy klas 1-3

• Bal karnawałowy to dzień niezwykły  i wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 06 lutego w Szkole Podstawowej w Bożejowicach, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy dla uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Tego dnia  już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, pszczółki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, a wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna . Przebierańcy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnych zabawach . Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

• Dzień Babci i Dziadka

• Każde dziecko wie, że Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto w kalendarzu, dlatego w czwartkowy poranek 26 stycznia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Bożejowicach odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Występ uroczyście rozpoczęli uczniowie klas starszych prezentując przepięknie przygotowane Jasełka. Następnie dzieci z klas I-III stanęły na wysokości zadania prezentując bogaty program słowno- muzyczny. Występy dały dziadkom wiele radości i uśmiechu na twarzy, a wnuczęta w ten sposób odwdzięczyły się za ich miłość, rozpieszczanie, troskę i codzienny trud wychowania. Były brawa, podziękowania, uściski, pocałunki, kolorowe prezenty i słodki poczęstunek. Kochanym Babciom i Dziadkom z okazji ich święta życzymy pięknych chwil w życiu oraz tego, aby duma z tak utalentowanych wnucząt zawsze rozpierała ich serca tak jak w tym dniu.

Magdalena Zawada-Torba