List Dolnośląskiego Kuratra Oświaty
Udział w projekcie "Zdalna szkoła"
Gmina Bolesławiec w ramach udziału w projekcie "Zdalna szkoła" przekazała uczniom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bożejowicach 10 tabletów HUAWEI MediaPadT5.1.LTE 64 GB wraz z etui oraz 1 urządzenie wielofunkcyjne Epson WF 7710DWF umożliwiające wydruk jedno- lub dwustronny w formacie A3.
Tablety umożliwią dzieciom, które nie miały dotychczas takich możliwości, kontynuowanie realizacji podstawy programowej w warunkach domowych. Dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu możliwa będzie dystrybucja materiałów pomocniczych w postaci opracowanych zagadnień czy kart pracy.
Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zakup sprzętu został sfinansowany w ramach realizacji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1. 1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn.: Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Ubezpieczenie - wariant II
Zebrania z rodzicami
W dniu 21.09.2020 roku o godzinie 16.00 odbędą się zebrania z wychowawcami klas.
Klasa VIII – sala 21
Klasa VII – sala 19
Klasa VI – sala 10
Klasa V – sala 20
Klasa IV – sala 12
Klasa III – wejście od strony stawu
O godzinie 17.00 w sali nr 19 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.
Rodzice są zobowiązani do zasłonięcia nosa i ust oraz dezynfekcji rąk.
W dniu 28.09.2020 roku o godzinie 16.00 odbędzie się zebranie rodziców klasy II z wychowawcą.
Program owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne w szkole
Informacja dla rodziców na temat zakładania kont w e-Dzienniku
Z powodu problemów technicznych z oprogramowaniem e-Dziennika do rodziców nie docierają wiadomości powitalne, za pomocą których można zakładać sobie konta w systemie.
W związku z powyższym prosimy o zakładanie sobie kont samodzielnie na podstawie poniższej instrukcji:
Adres strony internetowej e-Dziennika to:
uonetplus.vulcan.net.pl/gminaboleslawiec
Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-Dziennika:
www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKg(Powyższe linki należy skopiować i wkleić do paska adresu przeglądarki.)
Aby się zalogować można również skorzystać z poniższej instrukcji:
1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminaboleslawiec
Wyświetli się powitalna strona systemu.
2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy
3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość
4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło
5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło
6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się
2 września 2020r. o godzinie 17.00 w Otoku
Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bożejowicach
Dnia 02 września 2020 roku rozpoczynamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bożejowicach.
W tym dniu zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem lekcji. Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się i stosowanie do opublikowanych na stronie szkoły procedur bezpieczeństwa.
Drodzy Uczniowie i Drogie Przedszkolaki z ogromną radością czekamy na spotkanie z Wami.
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bożejowicach.
Plan lekcji
Moduł Plan lekcji został zmodyfikowany
Odwołanie rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021
Z uwagi na podejrzenie zarażenia koronawirusem
rozpoczęcie roku szkolnego
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym
w Bożejowicach
zostaje odwołane.
O terminie rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 poinformujemy poprzez stronę internetową szkoły, parafii, gminy.
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bożejowicach
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021
Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Bożejowicach
na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.
1 września 2020 r.
8.00 – Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Bożejowicach
9.00 – krótkie spotkanie w sali gimnastycznej dla uczniów klas I – III.
Uczniowie klas drugich i trzecich wchodzą na salę pod opieką wychowawców, z którym spotykają się obok boiska. Do szkoły mogą wejść wyłącznie rodzice uczniów klas pierwszych (jedno dziecko i jeden rodzic).
- spotkanie uczniów z wychowawcą klasy
11.00 – krótkie spotkanie w sali gimnastycznej dla uczniów klas IV – VIII
W rozpoczęciu roku szkolnego biorą udział tylko uczniowie, którzy spotykają się z wychowawcą obok boiska szkolnego.
- spotkanie uczniów z wychowawcą klasy
Bardzo proszę o zapoznanie się z zamieszczonymi poniżej obowiązującymi od dnia 1 września 2020 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym procedurami bezpieczeństwa.
Z uwagi na wymogi bezpieczeństwa w spotkaniu mogą uczestniczyć tylko rodzice uczniów klasy pierwszej (jeden rodzic i jedno dziecko).
Wszyscy uczestnicy spotkania zobowiązani są do dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły oraz korzystania z maseczek lub przyłbic.
Dyrektor
Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Bożejowicach
PROCEDURA_ORGANIZACJI_OPIEKI.docx
Procedura dotyczące organizacji działalności oddziałów szkolnych, organizacji zajęć świetlicowych oraz zajęć pozalekcyjnych dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bożejowicach
w czasie pandemii w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
i zwalczaniem COVID-19
opracowana na podstawie Rozporządzenia MEN w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach, Rozporządzeniu MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, Rozporządzenie MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz wytycznych MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.
I. Organizacja opieki i zajęć w szkole
-
Wszyscy pracownicy Szkoły zobowiązani są do szczególnej dbałości o higienę i profilaktykę zdrowotną, również dotyczącą ich samych. Do placówki nie powinni przychodzić nauczyciele i inni pracownicy, którzy są chorzy lub przebywają na kwarantannie, w izolacji.
-
Zaleca się regularne mycie rąk a opiekunowie zobowiązani są do przypominania dzieciom o prawidłowym myciu rąk – szczególnie po przyjściu do szkoły, przed posiłkami, po powrocie ze świeżego powietrza, skorzystaniu z toalety.
-
Zaleca się bieżące śledzenie informacji Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dostępnych na stronach gis.gov.pl lub https://www.gov.pl/web/koronawirus/, a także obowiązujących przepisów prawa.
-
Uczeń korzysta tylko z własnych przyborów i podręczników, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
-
Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
-
Wszyscy uczniowie są zobowiązani do dezynfekcji lub dokładnego umycia rąk przed rozpoczęciem zajęć wychowania fizycznego w sali gimnastycznej oraz zajęć w czasie których będą korzystać z komputerów (informatyka, zajęcia komputerowe).
-
Zużyte środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki) są wrzucane do odpowiednio oznaczonych pojemników, znajdujących się na szkolnych korytarzach.
-
W czasie przerw uczniowie przebywają obok swoich sal lekcyjnych lub na szkolnym podwórku.
-
Salę, w której przebywają dzieci należy wietrzyć co najmniej raz na godzinę a fakt ten nauczyciel potwierdza podpisem na karcie monitorującej – /załącznik 4/.
-
Opiekunowie zobowiązani są do zachowania dystansu społecznego (min.1,5 m) między sobą w każdej przestrzeni placówki.
-
Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
-
Przebywanie osób trzecich na terenie szkoły zostaje ograniczone do minimum, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności (między innymi: tylko osoby zdrowe, osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe, dezynfekcja rąk).
-
Wszystkie osoby dorosłe wchodzące do szkoły są zobowiązane dokonać dezynfekcji rąk płynem znajdującym się przy wejściu do budynku.
-
Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska szkolnego oraz pobyt na świeżym powietrzu, w tym w czasie przerw.
-
W szkole wyznaczone zostaje pomieszczenie do izolacji w razie pojawienia się podejrzenia zachorowania dziecka lub pracownika. Miejsce izolacji jest wyposażone w niezbędny zestaw sprzętu ochronnego.
-
Po zakończeniu zajęć przez każdego uczestnika (w przypadku zajęć indywidualnych) lub grupę uczestników i przed rozpoczęciem zajęć przez uczestnika lub drugą grupę uczestników należy przeprowadzić dezynfekowanie używanych powierzchni użytkowych i wyposażenia wykorzystywanego do zajęć i przewietrzyć pomieszczenie.
-
Wszystkie pomieszczenia, sprzęty, zabawki, powierzchnie płaskie i dotykowe (poręcze, klamki, wyłączniki światła, uchwyty, blaty) w salach, łazienkach i ciągach komunikacyjnych w których przebywają dzieci i opiekunowie, są codziennie czyszczone i dezynfekowane. Czynności te są monitorowane i potwierdzane podpisem w tabeli – /załącznik nr 5/
-
Drzwi szkoły podczas zajęć pozostają zamknięte, a potrzeba wejścia do budynku sygnalizowana jest dzwonkiem. Wejście do szatni szkoły jednego rodzica z dzieckiem możliwe jest tylko w pierwszym miesiącu nauki.
-
Nauczyciele wspierają uczniów i rodziców pomocą w formie konsulatacji on - line – z nauczycielem prowadzącym dane zajęcia, zgodnie z przekazanym do ich wiadomości grafikiem.
-
Zalecenia dla rodziców
-
Rodzice zapoznają się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19 w szkole. Zobowiązanie do ich przestrzegania potwierdzają podpisem w oświadczeniu – załącznik nr 3
-
Przekazują dyrektorowi lub nauczycielowi informacje o stanie zdrowia dziecka, poprzez zapoznanie się i złożenie deklaracji - załącznik nr 2.
-
Do szkoły rodzice przyprowadzają tylko dziecko, które nie ma objawów chorobowych. Jeżeli dziecko wykazuje oznaki osoby chorej, nauczyciel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do placówki i poinformować rodzica o konieczności udania się na konsultacje lekarskie. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów infekcji dróg oddechowych, którego domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
-
Rodzice nie posyłają do szkoły dziecka, jeżeli w domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji.
-
Tylko jedna osoba, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych, przyprowadza dziecko do szkoły i przychodzi tylko z dzieckiem mającym pozostać w placówce.
-
Rodzic/opiekun zobowiązany jest do zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników placówki, jak i innych dzieci i ich rodziców, wynoszący min. 1,5 metra.
-
Rodzice lub opiekunowie mogą wchodzić z dziećmi do przestrzeni wspólnej szkoły w ilości ograniczonej do koniecznego minimum, zachowując dystans 1,5 m od innych rodziców i pracowników szkoły, przy czym powinni przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m.in. osłona ust i nosa, obowiązkowa dezynfekcja rąk).
-
Gdy dziecko ukończyło 4 lata, rodzice zapewniają mu indywidualną osłonę ust i nosa w drodze do i ze szkoły – zgodnie z aktualnymi przepisami dotyczącymi zachowania w przestrzeni publicznej, za wyjątkiem dzieci ustawowo zwolnionych z tego obowiązku. Z chwilą wejścia do placówki rodzice dzieci młodszych zabierają maseczkę do domu.
-
Przed przyprowadzeniem dziecka do szkoły rodzice zobowiązani są do zmierzenia dziecku temperatury. Wyrażają też zgodę na pomiar temperatury dziecku w szkole / Załącznik nr 1/
-
Rodzice wyjaśniają dziecku, że nie może zabrać do instytucji zabawek i innych niezbędnych przedmiotów, za wyjątkiem dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami.
-
Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, nie podawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania.
-
Rodzice bezwzględnie przy każdym wejściu/wyjściu z palcówki odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk.
-
Rodzice/opiekunowie są zobowiązani do podania aktualnego numeru telefonu i odbierania telefonów ze szkoły.
-
W celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom, rodzice/opiekunowie prawni przed przyprowadzeniem dziecka do szkoły lub jego udziałem w zajęciach zobowiązani są złożyć stosowne oświadczenia i zgody zamieszczone w załącznikach.
-
Uczeń powinien mieć własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym, w tornistrze lub we własnej szafce. Nie powinien zabierać do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
III. Procedury zachowania i działania w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bożejowicach w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem COVID 19
-
Informacja, np. o zachorowaniu wśród uczniów lub personelu, może pochodzić od lekarza, ale – w zależności od sytuacji – również od rodziców lub pełnoletniego ucznia, dyrektora szkoły, placówki lub innych pracowników szkoły, którzy uzyskali informację o zachorowaniu. Informacja taka podlega weryfikacji i ocenie ryzyka przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego.
-
Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy, które mogą sugerować chorobę zakaźną, w tym kaszel, temperaturę wskazującą na stan podgorączkowy lub gorączkę, powinien odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu, zapewniając minimum 2 m odległości od innych osób. Następnie powinien on niezwłocznie powiadomić rodziców o konieczności pilnego odebrania ucznia ze szkoły a dyrektora szkoły o zaistniałym zdarzeniu.
-
Dziecko, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączkę):
a. Nauczyciel bezzwłocznie powiadamia pracownika sekretariatu lub dyrektora szkoły.
b. Pracownik sekretariatu lub pracownik obsługi bezzwłocznie odizolowuje dziecko do tzw. IZOLATORIUM - wyznaczonego pomieszczenia.
c. Bezzwłocznie zabezpiecza się w: przyłbicę, fartuch ochronny, maskę i rękawiczki.
d. Pozostaje z dzieckiem utrzymując min. 2 m odległości.
e. Zawiadamia dyrektora o zaistniałej sytuacji. który kieruje do pomocy odpowiednio zabezpieczonego w sprzęt ochronny nauczyciela.
f. Pracownik sekretariatu zawiadamia rodziców o zaistniałej sytuacji a w razie złego stanu dziecka służby medyczne.
g. Dyrektor zawiadamia Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, organ prowadzący.
-
Pracownik, u którego stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem lub choroby COVID -19 (duszności, kaszel, gorączkę):
a) W przypadku wystąpienia niepokojących objawów poza szkołą, pracownik nie przychodzi do pracy, pozostaje w domu, telefonicznie powiadamia o tym stosowne służby i dyrektora szkoły.
Osoba wykazująca objawy infekcyjne, w tym gorączkę, w szczególności osoba wykazująca objawy ze strony układu oddechowego, powinna uzyskać teleporadę ze strony lekarza POZ.
b). Nauczyciel, który został objęty kwarantanną, powinien niezwłocznie poinformować pracodawcę o kwarantannie jako przyczynie swojej nieobecności w pracy.
c). Jeśli podejrzenie wystąpiło na terenie szkoły, pracownik zgłasza fakt dyrektorowi i bezzwłocznie udaje się do wyznaczonego pomieszczenia - IZOLATORIUM.
d) Dyrektor kieruje do pomocy osobę, która przystępując do działań zabezpiecza się w przyłbicę, fartuch ochronny, maskę i rękawiczki.
e) Zapewnia opiekę uczniom, którzy przebywają na terenie szkoły i przedszkola, dba o zachowanie bezpieczeństwa i spokoju podczas oczekiwania na decyzje odpowiednich służb.
f) Dyrektor bezzwłocznie zawiadamia odpowiednie służy, które podejmują dalsze kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa.
g) Powiadamia o wystąpieniu zagrożenia rodziców i pracowników placówki, którzy aktualnie przebywają poza nią.
IV. Postanowienia końcowe
-
Rodzice oraz prawni opiekunowie dzieci potwierdzają zapoznanie się z procedurą wypełniając oświadczenie, którego wzór stanowi załącznik nr 3 do niniejszej procedury.
-
Pracownicy Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bożejowicach potwierdzają podpisem fakt zapoznania się z procedurą.
-
Procedura obowiązuje od 1 września 2020 r. do odwołania.
Załącznik nr 1
do Procedury organizacji zajęć
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bożejowicach w czasie pandemii COVID - 19
Klauzula zgody na pomiar temperatury
Zgodnie z art.9 ust.2 lit. a w związku z art.9 ust.2 lit. c, i rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) oraz wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.08.2020r. i Głównego Inspektora Sanitarnego
wyrażam zgodę na pomiar temperatury ciała u mojego dziecka
....................................................................
(imię i nazwisko dziecka)
w związku z pobytem w szkole w okresie trwania pandemii COVID - 19.
Data: ...................2020 r. .......................................................................
(czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego)
Załącznik nr 2
do Procedury organizacji zajęć
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bożejowicach
w czasie pandemii COVID - 19
OŚWIADCZENIE
Ja,.................................................................................................................................. (imię i nazwisko rodzica/ opiekuna prawnego)
będący rodzicem/ opiekunem prawnym
......................................................................................................................................
(imię i nazwisko dziecka)
oświadczam, że:
1) przyjmuję do wiadomości i stosowania postanowienia zawarte w „ Procedurze organizacji opieki w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bożejowicach w czasie pandemii COVID – 19”, dotyczące mnie i mojego dziecka,
2) moje dziecko jest zdrowe i nie wykazuje jakichkolwiek objawów sugerujących chorobę zakaźną;
3) w domu nie przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych;
4) jestem świadoma/y czynników ryzyka w związku z pandemią COVID-19, w szczególności związanych z przebywaniem na jednej powierzchni łącznie zwiększonej liczby osób w jednym czasie i miejscu;
5) dziecko nie jest/jest (niewłaściwe skreślić) uczulone na wszelkie środki dezynfekujące.
6) zobowiązuję się do niezwłocznego powiadomienia dyrektora szkoły o chorobie dziecka, wprowadzeniu izolacji lub kwarantanny w rodzinie.
................................................................................................
( data i czytelny podpis rodzica/ opiekuna prawnego)
Celem zapewnienia szybkiej komunikacji z przedszkolem/szkołą podaję poniższe dane kontaktowe:
Nr telefonu : ................................................................................
Nr telefonu : .................................................................................
Adres e- mail: ...............................................................................
Adres e- mail: ...............................................................................
Załącznik nr 3
do Procedury organizacji zajęć
w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bożejowicach
w czasie pandemii COVID - 19
KLAUZULA INFORMACYJNA
dotycząca przetwarzania danych osobowych w związku z organizacją zajęć w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bożejowicach w okresie uruchomienia placówki w reżimie sanitarnym, w okresie stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2
zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że
- Administratorem Pani/Pana danych osobowych oraz danych dziecka, dla którego jest Pani/Pan rodzicem/opiekunem prawnym, jest Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bożejowicach reprezentowany przez Dyrektora Przedszkola, Panią Alicję Krawczyk,adres: 59-700, poczta Bolesławiec, miejscowość Bożejowice 1 , tel. 757347712, 512676605 e-mail: sp-bozejowice@o2.pl
- Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych w sprawach przetwarzania danych osobowych oraz realizacji państwa praw jest możliwy pod adresem poczty elektronicznej szkoły: sp-bozejowice@o2.pl lub listownie na adres korespondencyjny placówki.
- Pani/Pana dane osobowe, a także dane Pani/Pana dziecka przetwarzane będą w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom oraz zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz zachorowaniu na Covid-19, a także prawidłowego funkcjonowania przedszkola i szkoły - w okresie uruchomienia placówki w reżimie sanitarnym, w okresie stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Przetwarzanie danych w oparciu o przepisy prawa oświatowego oraz zgodnie ze Statutem Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, a także przepisy szczególne wprowadzone w okresie wprowadzenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, w szczególności w oparciu o § 4d rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 410, z późn. zm. ) oraz wytycznych GIS z dnia 20 lipca 2020r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki na dziećmi do lat 3, a także rekomendacji MZ i MEN, a także wypełnienie w tym zakresie zadań publicznych- w zw. z art. art. 6 ust. 1 lit. c oraz lit e RODO, a w stosunku do danych szczególnej kategorii art. 9 ust 2 lit. g RODO. W przypadku podania dodatkowych danych w sposób dobrowolny podstawą ich przetwarzania będzie zgoda tj. art. 6 ust.1 lit a RODO-w stosunku do danych zwykłych, natomiast w stosunku do danych szczególnej kategorii art. 9 ust.2 lit. a RODO. W przypadku podjęcia działań w oparciu o zapewnienie bezpieczeństwa naszych pracowników i dzieci przebywających na terenie placówki możliwe będzie przetwarzanie państwa danych w oparciu o art. 6 ust. 1 lit. d RODO (przetwarzanie danych w celu ochrony żywotnych interesów pracowników i dzieci przebywających na terenie placówki).
- Dane zostały zebrane bezpośrednio od Pani/Pana, podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami prawa jest obowiązkiem ustawowym, wymaganym w związku z uczęszczaniem dziecka do szkoły/przedszkola, w okresie epidemii ogłoszonej, w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. Nie podanie tych danych uniemożliwi uczęszczanie dziecka do przedszkola/szkoły w okresie reżimu sanitarnego związanego z możliwością zakażenia koronawirusem i zachorowaniem na Covid-19. Podanie pozostałych danych jest dobrowolne i nie wpłynie na możliwość uczęszczania dziecka do placówki. Zgodę można w każdej chwili wycofać, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem, wysyłając maila na adres sp-bozejowice@o2.pl lub za pomocą poczty tradycyjnej, na adres naszej placówki. Można też taki wniosek o wycofanie zgody zgłosić pisemnie w nasze placówce.
- Jako administrator danych gwarantujemy spełnienie wszystkich praw wynikającychz ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, w stosunku do danych osobowych Pani/Pana oraz danych Pani/Pana dziecka tj. prawo dostępu do danych, prawo do ich sprostowania, uzupełnienia oraz usunięcia danych przetwarzanych niezgodnie z prawem, otrzymania ich kopii, ograniczenia przetwarzania, prawo do ich przenoszenia (w stosunku do danych zebranych na podstawie zgody oraz przetwarzanych w sposób zautomatyzowany), a także prawo do wniesieniu sprzeciwu wobec przetwarzania. Prawa przysługują w zakresie wynikającym z RODO.
- Ma Pani/Pan prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas danych osobowych do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).
- Pani/Pana dane osobowe mogą być udostępnione jedynie na podstawie przepisów prawa, tylko jeśli przepisy prawa to nakazują lub na to pozwalają ( w tym Inspekcja Sanitarna i organy uprawnione w okresie stanu epidemii, Sąd, Policja, organy kontrolne w zakresie określonym przez prawo ), a także przekazane do przetwarzania w imieniu administratora danych przy spełnieniu wszystkich wymogów dających gwarancje bezpiecznego i zgodnego z prawem ich przetwarzania, na podstawie art. 28 RODO (w tym : usługi informatyczne, archiwizowanie i niszczenie dokumentów, ochrona danych osobowych).
- W oparciu o dane osobowe podane przez Panią/Pana Administrator Danych Osobowych nie będzie podejmował zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.
- Podane dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego w rozumieniu określonym w przepisach RODO ( tj. poza europejski obszar gospodarczy) ani organizacji międzynarodowej.
- W celu skorzystania z praw, o których mowa, a także pełnej informacji na temat swoich praw - należy skontaktować się z inspektorem ochrony danych lub administratorem, korzystając ze wskazanych wyżej danych kontaktowych.
- Dane osobowe przechowywane będą przez okres niezbędny do wykazania należytych działań podjętych przez placówkę związanych z epidemią i wprowadzonym reżimem sanitarnym. W przypadku danych podanych na podstawie zgody, do końca ustania celu na jaki zostały zebrane lub do czasu wycofania zgody.
Zapoznałam/zapoznałem się dnia ……………………………… ………………………...
-
Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki dla ucznia
Bezpieczny powrót do szkoły - wskazówki dla rodzica
List Ministra Edukacji Narodowej
Warszawa, 28 sierpnia 2020 r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległość nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadku większego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działań i środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły, jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinno być także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie z nowych technologii.
Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznych ważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu – 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze. Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej
Aplikacja ProteGO Safe
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe
INFORMACJA O ZEBRANIACH
Informuję, iż dnia 25.08.2020 roku odbędą się zebrania :
Przedszkole godz 16.00
Klasa I - godz 17.00
Zebrania odbędą się w Domu ludowym w Bożejowicach.
Dyrektor
ZSP w Bożejowicach
Podręczniki do języka niemieckiego 2020/2021
Podręczniki do j. niemieckiego, r. szk. 2020/2021
Kupują Rodzice
Klasa 1
ABCDeutsch neu. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 1- REFORMA 2017.
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło
Nr dopuszczenia: 789/1/2017
ABCDeutsch neu. Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego dla klasy 1 - REFORMA 2017.
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło
Klasa 2
ABCDeutsch neu. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 2 - REFORMA 2017
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło
Nr dopuszczenia: 789/2/2018
ABCDeutsch neu. Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego dla klasy 2
- REFORMA 2017
Klasa 3
ABCDeutsch neu. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 3 - REFORMA 2017
Autorzy: Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło, Marta Kozubska
Nr dopuszczenia: 789/3/2019
ABCDeutsch neu. Materiały ćwiczeniowe do języka niemieckiego dla klasy 3
- REFORMA 2017
Autorzy: Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło, Marta Kozubska
Klasa 4
Ich und du neu. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 4 - REFORMA 2017
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło
Nr dopuszczenia: 808/1/2017
ZESZYT ĆWICZEŃ WYD. ROZSZERZONE Ich und du neu do języka niemieckiego
dla klasy 4- REFORMA 2017
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło
Klasa 5
Ich und du neu. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 5 - REFORMA 2017
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiłło
Nr dopuszczenia: 808/2/2018
ZESZYT ĆWICZEŃ WYD. ROZSZERZONE Ich und du neu do języka niemieckiego
dla klasy 5 - REFORMA 2017
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło
Klasa 6
Ich und du neu. Podręcznik do języka niemieckiego dla klasy 6- REFORMA 2017
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło
Nr dopuszczenia: 808/3/2019
ZESZYT ĆWICZEŃ WYD. ROZSZERZONE Ich und du neu do języka niemieckiego
dla klasy 6 - REFORMA 2017
Autorzy: Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło
Klasa 7 i 8 otrzymuje podręczniki z biblioteki.
WYBÓR OFERENTA NA DOSTARCZANIE POSIŁKÓW DO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO W BOŻEJOWICACH
Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Bożejowicach informuje o wyborze oferenta na dostawę posiłków do Przedszkola Publicznego w Bożejowicach:
Archiwum Aktualności