• Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

          • W tym roku szkolnym Dzień Ziemi w naszej szkole obywał się w dwóch odsłonach. 21 kwietnia uczniowie klasy VII mieli przyjemność uczestniczyć w czterogodzinnych warsztatach na temat zmian klimatu w ramach projektu „Klimat? Akcja! Demokracja” finansowanego ze środków Ambasady USA
             w Warszawie. Podczas zajęć młodzież poznawała różne aspekty dotyczące zmian klimatycznych na naszej planecie, mogli doświadczać i uczyć się od siebie nawzajem, mnóstwa radości dostarczyła im gra dydaktyczna, a kontynuacją warsztatów będą spotkania z ekspertką panią Anitą Ponikło reprezentującą Fundację Kultury Chrześcijańskiej ZNAK z Krakowa.

            Drugim etapem działań był konkurs ekologiczny podczas którego uczniowie wszystkich klas odpowiadali na pytania z zakresu ekologii, było mnóstwo radości. Wszystkim serdecznie gratulujemy
             i życzymy poszerzania wiedzy z tego zakresu.

            Anna Lelko

          • LAUREAT POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO ,,OD STAROŻYTNOSCI DO WSPÓŁCZESNOŚCI”

          • W dniu 30.03 2022r. Powiatowa Komisja Konkursowa  II Bolesławieckiego Konkursu Historycznego     ,, Od starożytności do współczesności” dokonała oceny prac uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego i wyłoniła 16 laureatów z największą ilością punktów. Wśród nagrodzonych znalazł się uczeń kl.4 –FILIP KURSA. W kategorii klas czwartych zajął II miejsce.                                                               

            Brawo. Gratulujemy Filipowi wielkiego sukcesu.

            Anna Rudzik

        • Warsztaty ekologiczne
          • Warsztaty ekologiczne

          • Wszyscy, a szczególnie dzieci cieszą się z nadejścia wiosny. Piękne widoki budzącej się do życia przyrody cieszą nasze oczy. Żeby ten widok był jednak uroczy należy o niego zadbać. Wiosna to nie tylko ciepłe słoneczko, dźwięk ptaków i owadów, zapach kwiatów i zieleń traw, wiosna to także czas w którym powinnyśmy się zastanowić nad tym jak o to wszystko powinniśmy się zatroszczyć. Jest to czas pielęgnacji naszej planety. W szkole staramy się kształtować postawy proekologiczne, budować odpowiedzialność za naszą Planetę, która jest bardzo zanieczyszczona. Mamy świadomość, że nie tylko my jako ludzie ją zamieszkujemy. Uczniowie klasy II ZSP w Bożejowicach uczestniczyli w zajęciach o ochronie środowiska, na koniec których przygotowali krótkie przedstawienie. Najlepsza nauka to pokazać innym czego się nauczyliśmy.

            Magdalena Zawada -Torba

        • Ogłoszenie wyników konkursu pt. „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”
          • Ogłoszenie wyników konkursu pt. „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”

          •      Z przyjemnością i ogromną satysfakcją ogłaszamy wyniki konkursu pt. „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA WIELKANOCNA”. Komisja konkursowa dokonała oceny prac zgłoszonych do konkursu, wyłoniła 6 laureatów konkursu oraz przyznała 6 wyróżnień.

            Przedszkole:

            I miejsce: Antoni Falgier

            II miejsce: Julia Chmielowiec

            III miejsce: Hubert Matuszewski

            Wyróżnienie: Matylda Bandarek

            Klasy 1-3

            I miejsce: Antoni Wasilewski

            II miejsce: Nadia Kurpisz

            III miejsce: Sylwester Reniszyn

            Wyróżnienia:

            Natalia Olborska

            Nicola Fuławka

            Zofia Wasilewska


            Klasy 4-8

            Wyróżnienia:

            Hubert Baliński

            Sylwia Szylkiewicz

                 Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za trud włożony w przygotowanie prac. Ocenie podlegała samodzielność wykonania, pomysłowość, staranność i estetyka wykonania. Autorom nagrodzonych prac gratulujemy.

            Joanna Momot. Natalia Polilejko.

          • Sukces Szymona!

          • Niezmiernie miło jest poinformować nam, że uczeń klasy VII Szymon Lisiewicz zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego dla uczniów klas VI-VIII  organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr w Bolesławcu.

            Serdecznie gratulujemy!

            Wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań odbędzie się podczas uroczystości w czerwcu 2022 r.

            Piotr Zbiegień.

        • Warsztaty wielkanocne
          • Warsztaty wielkanocne

          • Właśnie rozpoczęliśmy najbardziej kolorowy okres w roku. Wszystko dookoła robi się zielone, drzewa, krzewy i kwiaty kwitną. Temperatura jest coraz wyższa, a my odliczamy dni do Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas II i III wiosenne przygotowania do Świąt rozpoczęli podczas warsztatów w Piotrowicach, na które udali się 22 marca. Dzieci z niecierpliwością czekały na wyjazd. Wycieczki zawsze zapewniają wszystkim wiele pozytywnych wrażeń i sprawiają wiele radości. Wizytę rozpoczęliśmy od udekorowania wielkanocnych babeczek, ale któż oparłby się tak pięknym słodkościom? Dzieciaki zabrały się za zajadanie. Po sycącym drugim śniadaniu udaliśmy się na teoretyczną część warsztatów. Dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy, a wiele informacji powtórzyliśmy. Interesujące były wiadomości dotyczące obiegowegu ruchu Ziemi, występowania pór roku. Dzieciom podobała się praca z globusem. Wszyscy chętnie i z zaciekawieniem słuchali wiadomości na temat pochodzenia nazw miesięcy i dni tygodnia, ale najciekawszym fragmentem były opowiastki na temat tradycji wielkanocnych. Uczniowie mięli okazję obcować z żywym symbolem Świąt Wielkanocnych- króliczkiem. Część teoretyczną zakończyliśmy nauką i wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Marzanna”. W części praktycznej sialiśmy rzeżuchę i sadziliśmy szafirki. To była cudowna zabawa, a dekoracje świetnie sprawdzą się jako ozdoba stołu. Na koniec skorzystaliśmy z pięknej pogody i pobawiliśmy się na placu zabaw. Szczęśliwi i zmęczeni wróciliśmy do szkoły.

            Magdalena Zawada - Torba 

        • Pierwszy Dzień Wiosny
          • Pierwszy Dzień Wiosny

          • Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Tego dnia uczniowie ZSP w Bożejowicach przyszli  do szkoły w strojach z elementami koloru zielonego. Uroczystość rozpoczęliśmy od rozmów na temat oznak wiosny oraz śpiewania piosenki o wiośnie. Następnie odbył się konkurs plastyczny pt.,, Kapelusz Pani Wiosny’’, który był  adresowany do uczniów klas I-III. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu kapelusza (nakrycia głowy) dla Pani Wiosny w formie przestrzennej wykorzystując dowolne materiały. Nasi uczniowie spisali się znakomicie! Uczniowie wykonali przepiękne i  pomysłowe prace. Każdy kapelusz był oryginalny i kolorowy. Nakrycia głowy Pani Wiosny zdobiły kwiaty, motyle, biedronki, żabki, bociany i inne cudowne wiosenne akcenty. Komisja konkursowa zdecydowała nagrodzić wszystkie prace. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek. Po konkursie uczniowie klas I – III wybrali się na spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole upłynął w wyśmienitych nastrojach. Impreza stała się wspaniałą okazją dla kultywowania tradycji szkolnych oraz integrowania się zespołów klasowych.

            Aleksandra Frątczak

        • WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE TEARTALNE  KLAS I – III
          • WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE TEARTALNE KLAS I – III

          • 10 MARCA 2022 r. dzieci z klas 1 – 3 miały okazję (wreszcie bez perypetii związanych z ograniczeniami pandemicznymi) wziąć udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Pinokio” w kinie „Forum” w Bolesławcu.

            Jak zawsze aktorzy Teatru Katolickiego w Krakowie dostarczyli niezwykłych wrażeń podczas przedstawienia, nawiązując bezpośredni kontakt z dziećmi oraz prezentując ciekawe widowisko związane z zabawą światłem w różnych odsłonach. Dzieci po przedstawieniu chętnie dzieliły się wrażeniami z przedstawienia.

            Chętnie skorzystamy z kolejnych propozycji!

        • DZIEŃ KOBIET W KLASIE TRZECIEJ
          • DZIEŃ KOBIET W KLASIE TRZECIEJ

          •           Tradycją naszej klasy jest uroczyste obchodzenie ważnych świąt i urodzin. W tym roku Dzień Kobiet zorganizowany był trochę inaczej niż zazwyczaj. Na początek przygotowaliśmy klasę, aby obchody były uroczyste -  przy wspólnym stole. Następnie napracowaliśmy się przy wykonaniu sałatki owocowej w kuchni przy sali gimnastycznej. Po powrocie do klasy chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, głośno śpiewając „ Sto lat” oraz wręczyli przygotowane wcześniej prezenty i kwiaty. Obchodziliśmy też urodziny naszej koleżanki Kingi. Na koniec wspólnie degustowaliśmy przygotowaną zdrową sałatkę z dodatkiem jogurtu naturalnego. Świetnie się bawiliśmy!

        • Mistrzowie recytacji z naszej szkoły
          • Mistrzowie recytacji z naszej szkoły

          •  

            Podczas gminnej edycji Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”, która miała miejsce 1 marca 2022 roku na sali konferencyjnej w Kruszynie, Szkołę Podstawową w Bożejowicach reprezentowało czworo uczniów.  Laura Rembecka (kl. VIII), Aleksander Faltyn (kl. IV), Hubert Karaban (kl. IV) oraz Aleksandra Różnicka (kl. IV) rywalizowali o miano najlepszych recytatorów spośród uczniów wszystkich szkół podstawowych w gminie wiejskiej Bolesławiec.

            Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: „młodsi” (dla uczniów klas IV-VI) oraz „starsi” ( kl. VII i VIII).     Uczestnicy wykonywali jeden utwór – wiersz lub fragment prozy. Prezentowanie utwory były wybrane z poza kanonu lektur i podręczników szkolnych. Do konkursu przystąpili zwycięzcy eliminacji szkolnych z terenu Gminy Bolesławiec.                                                                                          
                 Kryteriami oceny były: interpretacja utworów, dobór repertuaru (wartość artystyczna utworów oraz ich dobór do możliwości wykonawczych uczestnika), kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny. Komisja Konkursowa w składzie: Maria Sobolska oraz Katarzyna Pranić po wysłuchaniu wszystkich recytatorów postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

            W kategorii kl. IV-VI  z ZSP w Bożejowicach wyróżniono: Huberta Karabana, Aleksandrę Różnicką i Aleksandra Faltyna. W kategorii kl. VII-VIII 2. nagrodę zdobyła Laura Rembecka i to ona zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który będzie miał miejsce 10 marca w Teatrze Starym w Bolesławcu.

            Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w trudnej sztuce jaką jest recytacja.

                                                                                                                 Agnieszka Witnik

        • Karnawałowe rytmy
          • Karnawałowe rytmy

          • Wróżki, księżniczki, policjanci, bajkowi bohaterowie, strachy i zwierzaki – to niektóre postaci jakie pojawiły się na tegorocznej zabawie karnawałowej w naszej szkole.

            Dynamiczne rytmy już od pierwszych nut porwały nas do tańca, ale jak przystało na bal rozpoczęliśmy go polonezem. Nie było to proste, ale z ogromnym zaangażowaniem i powagą poradziliśmy sobie doskonale.

                 Prowadzący zabawę goście-  Pan Lemur, Pani Biedronka i Pani Krówka zabrali nas w muzyczną, daleką podróż, podczas której poznaliśmy najróżniejsze tańce z najdalszych zakątków świata. Nie zabrakło znanych i lubianych piosenek do których wyginaliśmy śmiało ciało. Wszyscy chętnie braliśmy udział w zabawach ruchowych i tanecznych.

                 Wyczerpani i zmęczeni intensywnym, ale jakże wesołym dniem udaliśmy się na przygotowany przez siebie poczęstunek i odpoczynek

                 Głodni, ale przede wszystkim spragnieni uzupełniliśmy energię i nabraliśmy sił na dalszą część dnia.

             

            Anna Leśniewska

          • Pomagamy Julce

          • Dziękujemy za nominację Gminie Bolesławiec. Przyjmujemy wyzwanie i meldujemy jego wykonanie.

            28 lutego 2022r. uczniowie i nauczyciele wykonali dla Julki 10 przysiadów. Przeprowadzono zbiórkę pieniędzy. Rodzice wraz z uczniami podjęli się także zorganizowania kiermaszu ciast, z którego cały dochód zostanie wpłacony na konto zbiórki. Do tej pory udało nam się zebrać 1974,00 złotych.

            Do wykonywania zadania nominujemy:

            Szkołę Podstawową w Nowogrodźcu,

            Szkołę Podstawową we Włodzicach,

            Komisariat Policji w Kruszynie.

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

          •                                                                                                                                       Wrocław 2022-02-28

             

            Szanowni Państwo Dyrektorzy i Nauczyciele! Koleżanki Koledzy!

             

                      W czwartek 24 lutego nad ranem putinowska Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę, rozpętała wojnę. Pokazała dobrze nam Polakom znaną od stuleci, agresywną i brutalną twarz. Giną żołnierze i cywile, dorośli i dzieci. Cierpią ludzie, rujnowany jest dobytek i dorobek pokoleń. Deptane są prawa człowieka, łamane konwencje i międzynarodowe pakty. Cały naród ukraiński, armia
            i państwo kierowane przez bohaterskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego stawiają heroiczny opór najeźdźcy. W imię człowieczeństwa i polskiej racji stanu nakazem chwili jest pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Form wsparcia jest wiele, każda pomoc, choćby najdrobniejsza, jest niezwykle ważna. Każdy gest solidarności i każde ciepłe słowo mają znaczenie. Każda zbiórka, aukcja czy koncert mają sens. Każda złotówka się liczy.

            Z całego  serca dziękuję  Koleżankom i Kolegom za przyjazne gesty oraz inicjatywy na rzecz naszych sąsiadów Ukraińców przebywających tak w Polsce jak i w Ukrainie. Proszę nie ustawać w tym szlachetnym dziele, gdyż wsparcie jest niezbędne tu i teraz, a będzie też konieczne w przyszłości.

            Bardzo proszę o otoczenie psychologiczną opieką dzieci i uczniów oraz stosowanie rekomendacji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Jak rozmawiać
            z dziećmi o wojnie w Ukrainie”.

            Tysiące uchodźców z Ukrainy codziennie przekraczają granice z Polską, wśród nich są małe dzieci i uczniowie. Część z nich pojawi się na Dolnym Śląsku - przyjadą (już przyjeżdżają) do rodzin, przyjaciół i znajomych, którzy wcześniej znaleźli tu studia, pracę i mieszkanie. Przybędą do gmin i powiatów, które od lat utrzymują partnerskie relacje z wieloma miejscowościami
            w Ukrainie. Dotrą do ludzi dobrej woli skorych do bezinteresownej pomocy, których wielu na ziemi dolnośląskiej.

            Dzieci uchodźców znające język polski będą przyjmowane do już istniejących grup i oddziałów w przedszkolach i szkołach, jeśli zajdzie potrzeba powstaną dodatkowe grupy i oddziały. Dla osób bez znajomości języka polskiego będą tworzone oddziały przygotowawcze. Środki finansowe
            w adekwatnej wysokości przekaże organom prowadzącym Ministerstwo Edukacji i Nauki.

            Zapewnienie opieki i edukacji dzieciom i młodzieży z Ukrainy jest wyzwaniem organizacyjnym, które rośnie z każdym dniem. Aby mu sprostać musimy działać w sposób dobrze zorganizowany, tylko  wtedy będziemy skuteczni. Dlatego jako kuratorium oświaty wchodzące w skład służb zespolonych wojewody będziemy zbierać od dyrektorów szkół i organów prowadzących istotne informacje, koordynować działania, przekazywać szkołom, przedszkolom i placówkom ważne wiadomości, służyć wsparciem, radą i pomocą.

            Chwila jest historyczna, a bracia Ukraińcy w wielkiej potrzebie. Bądźmy solidarni i wytrwali!

            Niech żyje niepodległa Ukraina! Niech żyje niepodległa Polska!

             

                                                                                Roman Kowalczyk

                                                                        Dolnośląski Kurator Oświaty

             

                                                                                                                                                

        • W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach dbamy o potrzeby wszystkich dzieci….
          • W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach dbamy o potrzeby wszystkich dzieci….

          • W ZSP w Bożejowicach staramy się otaczać troskliwą opieką każde dziecko. Chcemy stwarzać młodym ludziom jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju. Uczniowie zdolni mogą rozwijać swoje talenty nie tylko w czasie zajęć lekcyjnych, ale także na zajęciach pozalekcyjnych takich jak kółko teatralne, informatyczne, matematyczne czy też zajęcia sportowe. Szczególną troską otaczamy także uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi.

            Od kilku tygodni uczniowie Szkoły Podstawowej w Bożejowicach i przedszkolaki mogą korzystać z sali integracji sensorycznej. Dzięki środkom finansowym Gminy Bolesławiec, w jednej z sal szkoły, została utworzona pracownia do prowadzenia zajęć z zakresu integracji sensorycznej. Dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego mogą korzystać ze specjalistycznych sprzętów usprawniających słabiej funkcjonujące obszary rozwojowe.                          W czasie zabaw i ćwiczeń usprawniają swoje funkcjonowanie w zakresie propriocepcji, dotyku, równowagi, planowania motorycznego, napięcia mięśniowego, wzroku, słuchu czy węchu.                         Z entuzjazmem i zapałem wykonują zadania i ćwiczenia na huśtawkach, „koniku”, „platformie”, „beczce”, trampolinie, „maglownicy”, deskorolce czy piłkach terapeutycznych. Mogą też trenować refleks, spostrzegawczość i szybkość reakcji z wykorzystaniem programów „Magicznej podłogi”.

            Eliminowanie zakłóceń w zakresie modulacji, przetwarzania sensorycznego i planowania motorycznego to ważny aspekt w codziennym funkcjonowaniu dziecka. Prawidłowe działanie wszystkich zmysłów warunkuje dostarczanie informacji z całego ciała i otoczenia, które układ nerwowy rejestruje, segreguje i przetwarza. Sprawny przebieg tych procesów to niezbędny warunek czytania, pisania, liczenia i uczenia się. Zaburzenia procesów przetwarzania sensorycznego wpływają na wiele obszarów funkcjonowania dziecka i mogą manifestować się takimi trudnościami jak: opóźniony rozwój mowy, zaburzenia koncentracji uwagi,  słaba koordynacja i równowaga, choroba lokomocyjna, dysgrafia, dysleksja czy nadpobudliwość psychoruchowa. 

            Bardzo cieszymy się, że uczniowie z  Bożejowic mogą korzystać z usprawniania w tak atrakcyjnym dla nich miejscu jak sala integracji sensorycznej i mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach dostarczy im wielu pozytywnych wrażeń a przede wszystkim zwiększy szansę na wszechstronny rozwój i eliminowanie jego zakłóceń.

             

            Alicja Krawczyk

          • List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

          •                                                                                                                                            Wrocław 2022-02-21                                                                                                                                                                                   

                                                               Szanowni Rodzice!

            Piąta fala pandemii koronawirusa wywołana przez omikron opada, spada liczba zachorowań i zmniejsza się ilość hospitalizacji. Poprawa sytuacji epidemicznej pozwoliła na podjęcie decyzji o powrocie do nauki stacjonarnej, od poniedziałku 21 lutego br. uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wracają do szkół. To bardzo dobra wiadomość, gdyż nauczanie stacjonarne sprzyja efektywności kształcenia       i socjalizacji uczniów, jest naturalnym stanem edukacji.  Co więcej, od 11  lutego br. zlikwidowana została tzw. „kwarantanna z kontaktu”, sam kontakt z osobą chorą nie jest podstawą do automatycznego nałożenia kwarantanny. To oznacza, że w przypadku pojedynczych zachorowań uczniów całe oddziały  nie będą przechodzić na nauczanie zdalne - chorzy uczniowie pozostaną w domu, zaś reszta będzie uczęszczać do szkoły.

            Epidemia wszakże nie powiedziała ostatniego słowa, stąd ciesząc się z powrotu
            do stacjonarnego kształcenia musimy wszyscy zachować ostrożność, przestrzegać zasad sanitarnych, dbać      o siebie i innych. Najskuteczniejszą bronią przeciw COVID-19 pozostają szczepienia - na Dolnym Śląsku zaszczepiło się dotąd ponad 80% nauczycieli i pracowników szkół, 50% uczniów w wieku 12-19 lat, 10,3% dzieci w przedziale 5-11 lat. Warto się zaszczepić, to wyraz troski o siebie, najbliższych oraz wszystkich, z którymi się spotykamy.

            Wobec nasilania się negatywnych skutków wymuszonej przez pandemię długotrwałej izolacji uczniów Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek podjął decyzję
            o przeznaczeniu dodatkowych 180 mln zł na zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie. Realizacja dodatkowych zajęć specjalistycznych w szkołach będzie się odbywała od 1 marca do 20 grudnia br.

            Pragnę poinformować, że w 2022 r. będzie realizowana II edycja programu Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii „WF z AWF”, na ten cel zostanie przeznaczone przez Ministerstwo Edukacji i Nauki 36 mln zł. Przeszkoleni przez wrocławską AWF nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczania wczesnoszkolnego będą prowadzić dodatkowe zajęcia aktywizujące ruchowo uczniów. Zajęcia te będą odbywać się w małych, oddziałowych lub międzyoddziałowych grupach. Już starożytni Rzymianie powiadali „mens sana in corpore sano - w zdrowym ciele zdrowy duch”.  Wyniki szczegółowych badań kondycji fizycznej dzieci i młodzieży przeprowadzone przez AWF są niepokojące - zwiększa się wskaźnik masy ciała (BMI), spada sprawność, wytrzymałość biegowa i wydolność krążeniowo-oddechowa. Proszę abyście Państwo zachęcili swoje dzieci do udziału w tych zajęciach, szczególnie te, które z różnych powodów stronią od wysiłku fizycznego
            i pozostają na bakier z zajęciami wychowania fizycznego.

             Z radością informuję ponadto, że w 2022 r. będzie kontynuowany program „Poznaj Polskę”. Szkoły organizujące wycieczki w atrakcyjne miejsca naszego kraju otrzymają dofinasowanie
            w kwocie 5 tys. (wycieczka jednodniowa), 10 tys. (wycieczka dwudniowa) i 15 tys. (wycieczka trzydniowa).          W 2022 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczy na realizację programu 100 mln zł, w ubiegłym roku było to 35 mln zł. Wnioski o dofinasowanie  będzie można składać od 1 marca, każde województwo otrzyma środki finansowe w wysokości proporcjonalnej do liczby uczniów. Zachęcam do korzystania z programu i organizowania wyjazdów zwłaszcza w miejsca, gdzie szczególnie mocno bije serce Polski i które młody Polak powinien koniecznie odwiedzić.

            Żyjemy w szumie informacyjnym,  tym bardziej więc warto sięgać do wiarygodnych źródeł informacji. Rekomenduję Państwu strony internetowe Ministerstwa Edukacji i Nauki (www.mein.gov.pl) oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu (www.kuratorium.wroclaw.pl). Zawierają one użyteczne, aktualne i szczegółowe informacje. Zapraszam do ich częstego odwiedzania.

            Szkoła jest, owszem, ważną instytucją, ale przede wszystkim jest wspólnotą. Tę wyjątkową wspólnotę tworzą uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, a także wszyscy przyjaciele szkoły, którzy się z nią identyfikują i udzielają jej wsparcia. Aby wspólnota rozwijała się i kwitła potrzebni są wszyscy jej uczestnicy. Gorąco proszę o interesowanie się sprawami szkoły i angażowanie w jej działalność. O regularne komunikowanie się i częste bywanie w szkole przy różnych okazjach - nie tylko wywiadówek czy konsultacji.        O zgłaszanie uwag i propozycji dyrektorom, wychowawcom, nauczycielom, a także Radzie Rodziców i Radzie Szkoły. Przez swoją obywatelską aktywność możecie Państwo zdziałać dużo dobrego.

                                                                                             Z życzeniami zdrowia i szacunkiem

                                                                                                            Roman Kowalczyk

                                                                                           Dolnośląski Kurator Oświaty

             

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach
      • 757897712 numery wewnętrzne: 20 - Sekretariat 21 - Dyrektor szkoły 25 - Przedszkole - grupa I 23 - Przedszkole - grupa II
      • Bożejowice 1 59-700 Bolesławiec ePUAP ZSPBozejowice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych