• Dzień Otwarty

          •  „Dzień Otwarty” w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Bożejowicach

            16 maja 2024 r.

            godz. 16.00 – spotkania Rodziców z wychowawcami w klasach

            Klasa I – Agnieszka Żak – s. nr 11

            Klasa II -  Lidia Dąbal – s. nr 22

            Klasa III – Aleksandra Frątczak  - s. nr 10

            Klasa IV– Anna Lelko  - s. nr 28

            Klasa V – Aleksandra Miżdal – s. nr 29

            Klasa VI – Anna Kaluzka – s. nr 21

            Klasa VII – Anna Rudzik – s. nr 17

            Klasa VIII – Katarzyna Kopania – s. nr 31

            16.30 – 18.00 – indywidualne konsultacje z nauczycielami

            Alicja Krawczyk – dyrektor – s. nr 15 ( gabinet dyrektora)

            Aleksandra Frątczak (edukacja wczesnoszkolna)  - s. nr 10

            Agnieszka Żak (edukacja wczesnoszkolna) – s. nr 11

            Lidia Dąbal (edukacja wczesnoszkolna, technika) – s. nr 22

            Anna Kaluzka (język polski)– s. nr 21

            Anna Rudzik (historia, wos, muzyka, plastyka) – s. nr 17

            Katarzyna Kopania (matematyka) – s. nr 31

            Łukasz Surus ( informatyka) – s. nr 30

            Marzena Lehmann (fizyka, biologia) – s. 27 (pokój nauczycielski)

            Krystyna Berduła (chemia) – s. 27 (pokój nauczycielski)

            Anna Lelko ( geografia, przyroda) – s. 28

            Aleksandra Miżdal (wychowanie fizyczne) – pokój nauczyciela wychowania fizycznego

            Justyna Wasilewska (język polski, świetlica) – s. 01  (świetlica)

            Sylwia Marek (język angielski w kl. IV - VIII) –  s. nr 29

            Monika Drozd (język angielski w kl. I - III) – s. nr 01 (świetlica)

            Magda Janik – psycholog – gabinet psychologa – s. nr 32

            Piotr Zbiegień (język niemiecki) - s. nr 30

            Serdecznie zapraszamy!!

        • Wycieczka klasy IV i V
          • Wycieczka klasy IV i V

          • 8 maja klasa IV i V wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Myśliborza. 

            Odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawstwa „Salamandra”, które było dla wszystkich absolutnym zaskoczeniem. Podczas zorganizowanych zajęć pierwszego dnia uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w pracy w laboratorium, gdzie przeprowadzili doświadczenia chemiczne. Wzięli również udział w lekcji muzealnej na temat gatunków zwierząt występujących w polskich lasach. Ciekawe i inspirujące lekcje, twórcze zajęcia praktyczne - oto czego mieli okazje doświadczyć. Z pewnością żaden z jej uczestników już nigdy nie zaryzykuje stwierdzeniem, że biologia czy chemia są nudne. 

            Drugiego dnia wybrali się na pieszą wycieczkę. Maszerując wąwozem myśliborskim, uczniowie słuchali przyrodniczych opowieści pani przewodniczki, wnikliwie obserwowali i analizowali cechy indywidualne drzew różnego gatunku oraz mierzyli ich obwód, by po wykonaniu działania według matematycznego wzoru określić wiek drzew. 
            Nauka poprzez zabawę - czy to w ogóle możliwe?
            Oczywiście, że tak! Podczas dwudniowej wycieczki uczniowie  przeprowadzili doświadczenia z chemii i biologii oraz uczestniczyli w terenowej lekcji geografii i biologii, podczas których świetnie się bawili. 
            Wyprawę do Myśliborza wszyscy uczestnicy uznali za bardzo udaną. Warto było poznać to ciekawe miejsce i pobyć ze sobą poza murami szkoły. Wyjazd był świetną okazją do zabawy, nauki i integracji.

             

            Anna Lelko
            Aleksandra Miżdal
            Magdalena Zawada-Torba

        • ,,WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA”
          • ,,WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA”

          • Dnia 07 maja 2024 r. odbyła się Sejmik Uczniowski  z okazji  Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem polskiej flagi oraz odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie uczniowie klasy szóstej i siódmej pod kierunkiem Pani  Anny Kaluzki i Pani Anny Rudzik wystąpili z przedstawieniem ukazującym największe wartości patriotyzmu - wolność, naród, ojczyznę oraz ukazali historyczny moment podpisania Konstytucji 3 maja. Na koniec w postawie na baczność wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali ,,Rotę”.

            Brawo dla wykonawców przedstawienia.

            Anna Rudzik

        • POWIATOWY ETAP TURNIEJU POŻARNICZEGO
          • POWIATOWY ETAP TURNIEJU POŻARNICZEGO

          • 19 kwietnia 2024 r. dwoje uczniów z naszej szkoły brało udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”.

            Pierwsza część – pisemna wyłoniła pięciu kandydatów z trzydziestu do następnej części - ustnej .

            Miło nam zakomunikować, że wśród nich znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Różnicka i Filip Kursa. Każdy uczestnik tego etapu musiał wykazać się swoją wiedzą w losowo przydzielonych pytaniach.

            Po zakończonym etapie ustnym okazało się, że NASZA OLA ZAJĘŁA PIERWSZE MIEJSCE , A FILIP CZWARTE . Brawo dla nich!!!

            Niestety tylko najlepsi awansują do następnej części konkursu. GRATULUJEMY OLI AWANSU do etapu wojewódzkiego, który będzie się w maju.

            Trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

            Lidia Dąbal

        • Talent Show
          • Talent Show

          • Niektórzy mówią, że szkoła zabija talent, ale nie nasza, która jak się dziś przekonaliśmy jest KUŹNIĄ TALENTÓW. 24 kwietnia odbył się konkurs „Talent show”, podczas którego uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje hobby, pasje i uzdolnienia. Na szkolnej scenie młodzi artyści zaprezentowali wspaniały popis umiejętności tanecznych, wokalnych, aktorskich, plastycznych, sportowych, gry na instrumentach muzycznych oraz wielu innych. Tego dnia każdy uczestnik miał swoje „5 minut” sławy. Mimo towarzyszącej tremy wszyscy wykonawcy zaprezentowali się świetnie. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów, popularyzację działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Szkolny finał prowadzili konferansjerzy- Alan Kukawski i Hubert Karaban, , a wyławianiem talentów do polskiego show biznesu zajęło się trzyosobowe jury w składzie: Pani Dyrektor- Alicja Krawczyk, Monika Mieszała, oraz przedstawicielka Rady Rodziców Kinga Herjavec. Jury miało bardzo trudne zadanie, bo jak sami później przyznali, młodzi wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. Wszyscy występujący stworzyli radosną oraz pełną wzruszeń atmosferę, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz łakocie za udział w konkursie. Wyborem jury trójka uczestników będzie reprezentowała naszą szkołę w Gminnej Gali Talentów- Zofia Rychlicka, Aleksander Podgórski oraz Antoni Wasilewski. Dzień Odkrywania Talentów stanie się w naszej szkole tradycją i za rok znów będziemy mogli podziwiać najlepszych, bowiem w każdym drzemie jakiś talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

            Magdalena Zawada-Torba

        • VI GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA  W BOŻEJOWICACH
          • VI GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA W BOŻEJOWICACH

          • Dnia 23 kwietnia 2024 r. odbyła się już kolejna VI Gminna Spartakiada Przedszkolaka. Gospodarzami byli nauczyciele i przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bożejowicach, koordynatorem p. Sylwia Bachusz, współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.

            Część artystyczną otwierającą zawody sportowe uświetnił pokaz taneczny dzieci 5-6 letnich pod czujnym okiem wychowawczyni p. Natalii Polilejko oraz pokaz talentu w wykonaniu uczennicy klasy IV Magdaleny Zarówny.

            Uczestnikami tej cyklicznej imprezy były przedszkola z gminy wiejskiej Bolesławiec oraz Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Mali Odkrywcy” w Bolesławcu. Zawodnicy brali udział w sześciu różnorodnych konkurencjach, m.in. pogromca przeszkód, przewróć – postaw, sadzenie ziemniaków, wyścig Herkulesów, rzut woreczkiem do ruchomego celu, laska nad głową. Zawodom towarzyszyły ogromne emocje i głośny doping kibicujących kolegów. Impreza jak co roku cieszyła się dużą popularnością, dobrą zabawę widać było zarówno wśród zawodników jak i widowni.

            Przedszkolaki wykazały się doskonałą sprawnością fizyczną. Zwycięzcami zostali wszyscy uczestnicy Spartakiady. Z tej okazji medale, pamiątkowe dyplomy oraz maty edukacyjne wręczyła dyrektor ZSP w Bożejowicach, pani Alicja Krawczyk.

            Wydarzenie było świetną okazją do rozwijania sprawności fizycznej u dzieci oraz propagowania aktywnego spędzania czasu. Przedszkolaki uczestnicząc w Spartakiadzie miały okazję wdrożyć się do przestrzegania reguł oraz poznania zasad zdrowej sportowej rywalizacji. 

            Wszystkim przedszkolakom oraz nauczycielom i dyrekcji przedszkoli uczestniczącym w Spartakiadzie dziękujemy za udział w sportowej rywalizacji. Do zobaczenia za rok.

             

             

            Sylwia Bachusz

        • #Żonkile
          • #Żonkile

          • 19 kwietnia obchodzimy rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. To największy zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej i pierwsze miejskie powstanie w okupowanej Europie. W tym dniu, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN organizuje coroczną akcję społeczno-edukacyjną #Żonkile, do której z entuzjazmem dołącza nasza biblioteka.

            Dziś, klasa czwarta miała okazję uczestniczyć w warsztatach „Było - nie ma - jest”. Zajęcia rozpoczęły się od refleksji na temat emocji. Następnie, uczniowie obejrzeli animację, której główną bohaterką była Krysia. Wykonali też różnorodne zadania, starając się zrozumieć, czym jest czarna dziura. Podczas zajęć, uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o kulturze żydowskiej oraz o Akcji Żonkile. Na zakończenie, każde z dzieci wykonało własny kwiat.

            Dziękujemy za możliwość włączenia się w tę ważną akcję.

             
            Monika Mieszała

          • Dzień Języków Obcych

          •             18 kwietnia 2024r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bożejowicach odbył się Dzień Języków Obcych. Tym razem pod hasłem ‘Fashion and the style of life’ uczniowie wcielili się w rolę modeli i modelek tworząc swój unikalny wizerunek.  Dzień Języków Obcych otworzył pokaz artystyczny do piosenki „The Lion sleeps tonight”. Uczniowie poszczególnych klas według swojego pomysłu zaprezentowali swoją wersję piosenki. Piękne kostiumy i wyćwiczona choreografia odsłoniły końcowy efekt widowiska.

            W ramach pokazu każdy uczeń wykonał rysunek projektując na swojej koszulce znaki, symbole, flagi, znane postaci, budowle związane z wybranym krajem anglojęzycznym w dowolnej technice. Prace uczniów stanowiły drugą integralną część prezentacji. Na pokazie mody wystąpiły całe  klasy  prezentując  swoje dzieła.  W ostatniej części eventu uczniowie prezentowali swoje własne kreacje (w parach). Rodem z prawdziwego wybiegu.  Jedna osoba wcielała się w rolę modela (ki), druga opisywała jej lub jego ubiór w języku angielskim i niemieckim. Być może na evencie pojawili się przyszli projektanci, tym bardziej, że niejeden uczeń podczas pokazu starał się pokazać swoją duszę. Reasumując można powiedzieć, że moda jest dla każdego niezależnie czym zajmuje się w życiu. Nie boi się wyzwań i patrzy na każdego indywidualnie. Uczniowie mieli zatem ciekawą lekcję z dziedziny kultury i show-bisnesu. Na koniec chciałabym podziękować za nagrody ufundowane dla uczniów przez Radę Rodziców oraz za zaangażowanie i pomoc przy organizacji i przeprowadzeniu eventu wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom.

            Sylwia Marek

          • REKRUTACJA W RAMACH PROGRAMU AKTYWNA SZKOŁA – AKTYWNY WEEKEND

          • Gmina Bolesławic ogłasza rekrutację osób zainteresowanych prowadzeniem zajęć sportowych w ramach programu Aktywna Szkoła – Aktywny Weekend.

            Osobami prowadzącymi zajęcia w ramach zadania Aktywny Weekend mogą być wyłącznie nauczyciele prowadzący zajęcia wychowania fizycznego lub inni przedstawiciele organizacji sportowej, np. klubu, fundacji, stowarzyszenia, okręgowego związku sportowego, polskiego związku sportowego. Zajęcia będą się odbywały na obiektach sportowych szkół gminnych.

            Zgłoszenie należy dostarczyć do Gminnego Zakładu Obsługi Szkół w Bolesławcu lub do Sekretariatu Urzędu Gminy Bolesławiec  w terminie do dnia 17 kwietnia 2024 roku do godz. 15.00.

            Do zgłoszenia dołączyć należy dokumenty potwierdzające uprawnienia nauczyciela lub posiadanie kwalifikacji i uprawnień trenera lub instruktora sportu w rozumieniu przepisów art. 41 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 roku o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048).

            Informacje szczegółowe dotyczące programu można uzyskać w Gminnym Zakładzie Obsługi Szkół w Bolesławcu Marcelina Zarzycka-Kalita tel. 75 732 22 38, w Urzędzie Gminy Bolesławiec Inspektor ds. pozyskiwania środków zewnętrznych oraz współpracy Elżbieta Chojnacka tel. 75 732 32 21 wew. 125 lub na stronie programu Aktywna Szkoła po linkiem: https://www.aktywnaszkola.pl/.

            Marcelina Zarzycka-Kalita

          • Zachęcamy do udziału w ankiecie

          • Drodzy Mieszkańcy,

            Jesteśmy w trakcie opracowywania dokumentu pn. „Strategia Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zachodniego Obszaru Integracji ".  

            Jednym z elementów ww. dokumentu jest analiza dotycząca potrzeb związanych z mobilnością  naszych mieszkańców. Dlatego zależy nam na pozyskaniu bezpośrednio od Państwa, informacji zawartych w ankiecie, dotyczących transportu.

            Wnioski z przeprowadzonych ankiet mają służyć poznaniu Państwa oczekiwań i zachowań komunikacyjnych oraz wypracowaniu rozwiązań, które  poprawią mobilność mieszkańców całego Naszego Obszaru Integracji.

            Opracowanie elementów mobilności do strategii ZIT pozwoli lepiej:

            • wykorzystywać istniejącą infrastrukturę  w miastach, gminach,
            • planować rozwój transportu (w tym transportu zbiorowego, rowerowego),
            • koordynować inwestycje.

            Każdy z nas może aktywnie uczestniczyć w tworzeniu aktualizowanego dokumentu, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym mobilności miejskiej.

             

            Ankietę można wypełniać do dnia 24 kwietnia 2024 r.

             

            TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE

             

            Link do ankiety:
            https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScudyVSQacu69orkgwlvZNJqb9spDUv1fH8EM2EmfKQ_O4dew/viewform?usp=sf_link 

        • Koncert muzyczny "W krainie Pani Muzyki"
          • Koncert muzyczny "W krainie Pani Muzyki"

          • Dnia 10 kwietnia w naszej szkole odbył się kolejny koncert z cyklu „W krainie Pani Muzyki”. Organizatorem wydarzenia było Lubuskie Biuro Koncertowe „Orfeusz”. Muzycy zaprezentowali dzieciom dwa instrumenty: skrzypce i kontrabas. Zabrali ich również w muzyczną opowieść o Wiolince – małej dziewczynce, która uwielbiała muzykę. Pewnego dnia podczas balu zorganizowanego przez Królową Muzykę, ktoś niechcący uszkodził skrzypce. Wiolinka szybko zorientowała się, że nie grają one tak jak wcześniej i o pomoc poprosiła Królową. Ta przyznała, jej rację, stwierdzając, że niestety instrument stracił duszę. Jedynym sposobem na uratowanie sytuacji było zabranie skrzypiec do lekarza instrumentów, czyli lutnika. Cała historia na szczęście dobrze się kończy.  Skrzypce zostały naprawione.
            Dzieciom bardzo podobały się zarówno klasyczne jak i elektryczne instrumenty prezentowane przez artystów. Z chęcią nagradzali ich gromkimi brawami.

            Natalia Polilejko

             

        • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • „Rozumiemy innych! Pomagamy sobie! Jesteśmy razem!” – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Bożejowicach 

             
            2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten ustanowiono w 2007 roku. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tej kwestii.

            Nasza szkoła również włączyła się w akcję tzw. niebieskiego miesiąca, jakim jest kwiecień. 3 kwietnia wśród nauczycieli, pracowników i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Klasa IV wycięła niebieskie puzzle, które można było przypiąć do ubrania.  Dla  uczniów klas I – VIII przeprowadzono warsztaty nt. „Poznaj autyzm”,  podczas których odbyła się projekcja filmów „Amazing things happen” oraz „Damian- utalentowany rzeźbiarz i aktor” i „Maja- utalentowana skrzypaczka” wraz z pogadanką i wspólnymi ćwiczeniami. Uczniowie klas młodszych wykonali piękne prace nawiązujące do tematyki autyzmu. 

            Pamiętajmy, że to jak postrzegają świat osoby z autyzmem nie jest gorsze – jest inne i piękne.

            Dagmara Szczepańska, Magdalena Zawada-Torba

        • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 w szkole
          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 w szkole

          • Z radością informujemy, że nasza szkoła z sukcesem przystąpiła do realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki programu rządowego w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.

            Wniosek złożony przez szkołę przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji i tym samym uzyskaliśmy rządowe wsparcie finansowe w wysokości 4000,00 zł.

            Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. to program   realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.

            Cel główny Programu NPRC2.0  to  poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy; wspieranie między innymi szkół podstawowych w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów.

             W ramach realizacji Programu  NPRC2.0   Szkoła Podstawowa w Bożejowicach otrzymane programem wsparcie przeznaczy na:

            • promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzież;
            • zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami;
            • zakup brakujących lektur szkolnych.

            Wraz ze złożeniem wniosku o udział w NPRC2.0 szkoła zobowiązała się do zrealizowania między innymi następujących zadań:

            • upowszechniania czytelnictwa, rozwijania kompetencji czytelniczych wśród młodzieży poprzez promowanie rozwoju czytelnictwa, w tym zakup nowości wydawniczych;
            • organizacji szkolnych konkursów oraz popularyzowanie udziału w konkursach o szerszym zasięgu ( konkursy plastyczne, recytatorskie, wiedzy , pięknego czytania);
            •  organizacji wystaw i gazetek bibliotecznych promujących książkę i bibliotekę, min. reklamowanie nowości, ciekawych książek polecanych przez samych czytelników;
            • organizacji  imprez i udział w akcjach ogólnopolskich min. udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom”,, pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika, „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”, „Tydzień Kultury Języka”, „Bookcrossing Ogólnopolski Dzień Uwalniania książek”;
            • kształtowania pozytywnego wizerunku biblioteki szkolnej w środowisku szkolnym i lokalnym.

             

             

            Justyna Wasil

          • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w przedszkolu

          • Nasze przedszkole otrzymało dofinansowanie w ramach „Narodowego programu rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025. Jest to kolejna edycja wieloletniego programu, którego celem jest wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizacja bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za Priorytet 3, czyli zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych, odpowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki. Umiejętność czytania ze zrozumieniem warunkuje aktywny udział w życiu społecznym oraz determinuje sposób radzenia sobie ze zmianami na rynku pracy. Wzmocnienie czytelnictwa wśród najmłodszych jest więc inwestycją w ich kompetencje społeczne.

            Otrzymane przez naszą placówkę środki w kwocie 3125zł  przeznaczone będą na:

            • Zorganizowanie kącików książki i systematyczne ich wzbogacanie o nowe propozycje.
            • „Kwadrans na bajkę” – kontynuowanie zwyczaju opowiadania i czytania bajek, baśni
              o stałej porze dnia.
            • Organizowanie spotkań autorskich.
            • Organizowanie wystaw i konkursów plastyczno – technicznych.
            • Organizowanie konkursów recytatorskich.
            • Wykorzystanie utworów literackich do zabaw logopedycznych, twórczych, teatralnych.
            • Stworzenie „Kącika wędrującej książki”.

             

             

            Natalia Polilejko

        • DZIEŃ WIOSNY w NASZEJ SZKOLE
          • DZIEŃ WIOSNY w NASZEJ SZKOLE

          • Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na ten wyjątkowy dzień. Wiosna to zapowiedź coraz cieplejszych dni..i zwiastun zbliżających się wakacji…

            Nasi uczniowie przywitali wiosnę nadzwyczaj kreatywnie.

            Każda klasa przygotowała pokaz eko mody, której nie powstydziłby się sam Gucci:)

            Jak się okazuje…reklamówki, patyki , plastikowe butelki mogą być totalnym must have w każdej szafie..

            Kolejnym zadaniem było przygotowanie makiety lub plakatów przedstawiających wizję miasta zadbanego, z segregacją śmieci, ale też takiego , które jest zanieczyszczone.

            Oto miasto brudne

            Często bywa nudne.

            Brudna rzeka bez żadnego życia,

            Plastik, opony,śnięte ryby- nie do użycia.

            Dym z fabrycznych kominów leci

            I jeszcze wszyscy ludzie wyrzucają śmieci

            Jest na to rada znakomita,

            Która nas za serce chwyta.

            Oto miastosuper czyste,

            Wypatrzyło oko bystre.

            Pękne domy,zielone drzewa

            Tego właśnie nam potrzeba.

            Czyste powietrze i energia

            Wiatrowa,

            Zielone kwiaty i drzewa

            To sceneria gotowa.

            To nasze serce  zachwyca

            I taką postawę rozsądny

            Człowiek przemyca.

            Takiego postępowania Wam

            Życzymy,

            By żyło się przyjemnie, tak,jak

            Nam układało się te rymy”

            Pieknym wierszem klasa czwarta zagwarantowała sobie zwycięstwo!

            Gratulujemy!!

            Po wiosennych zmaganiach wzięliśmy udział w konferencji, którą poprowadził dietetyk, Daniel Milewicz.

            Uświadomił nas jak zdrowo i mądrze jeść, aby być silnymi i pełnymi energii ludźmi. Oczywiście nie pominął wielu cennych uwag o potrzebnym i zbawiennym dla naszego zdrowia sporcie. Zmotywował nas do innego, lepszego podejścia do własnego zdrowia.

            Świetne rozpoczęcie wiosny: zdrowo, motywująco i pouczająco!

                                                                                                                                  Anna Kaluzka

          • Pierwszy Dzień Wiosny - klasy 1-3

          • Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z rozkwitającą przyrodą, ze słonecznym oddechem wiatru, z pierwszymi zielonymi pąkami pojawiającymi się na nagich gałęziach . Oto na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów. W czwartek, 21 marca uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej świętowali Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, uczniowie przyszli ubrani w stroje w kolorach wiosennych. Barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Uroczystości powitania wiosny rozpoczęły się od terenowej gry, a zadaniem dzieci było odnalezienie wszystkich przedmiotów z listy. Zadania te miały na celu rozbudzenie zmysłów dziecka oraz uświadomienie jak można doświadczać spaceru całym ciałem. Kolejnym punktem imprezy było wykonanie trójwymiarowych ptaków, które ozdobiły drzewa wokół szkoły oraz uczniowie klas I-III wyposażeni w rękawice i narzędzia do pracy w ogrodzie zamienili się w ogrodników. Wspólnie posadzili wiosenne kwiaty, a na terenie szkoły zrobiło się słoneczniej i weselej. W ten sposób uczniowie Szkoły Podstawowej z Bożejowic pożegnali zimę. To był niesamowity, nietuzinkowy dzień, działo się naprawdę wiele. Każda klasa zaangażowała się w pełni w powitanie wiosny.

            Aleksandra Frątczak

        • Gminny  Etap Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego "Młodzież zapobiega pożarom "
          • Gminny Etap Ogólnopolskiego Turnieju Pożarniczego "Młodzież zapobiega pożarom "

          • Jak co roku, uczniowie naszej szkoły biorą udział w Turnieju Pożarniczym. 19.03 w etapie gminnym wzięli udział: Aleksandra Różnicka i Filip Kursa. Jesteśmy z nich dumni, ponieważ obydwoje dostali się do etapu powiatowego. Ola zajęła 1 miejsce, a Filip 2 miejsce. Etap powiatowy odbędzie się 19 kwietnia. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

            Lidia Dąbal

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bożejowicach
      • 757897712 numery wewnętrzne: 20 - Sekretariat 21 - Dyrektor szkoły 25 - Przedszkole - grupa I 23 - Przedszkole - grupa II
      • Bożejowice 1 59-700 Bolesławiec ePUAP ZSPBozejowice Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych